Komfortowe korzyści materaca hybrydowego – czas je poznać!

feet-6194358_1280Materace hybrydowe to te, które łączą w sobie zalety pianki i sprężyn wewnętrznych, materace hybrydowe pojawiły się stosunkowo niedawno, pod koniec 2000 roku. Ich początki są zasadniczo zakorzenione w prawie podaży i popytu: kiedy piankowe materace memory były w modzie, konsumenci wymieniali swoje twarde materace na te materace wadowice właśnie. Kiedy popularność zaczęła słabnąć, ludzie zaczęli ponownie kupować materace sprężynowe.

W tamtych czasach wydawało się, że nie ma kompromisu dla osób, które chciały cieszyć się zarówno komfortem, jak i korzyściami spania z obu tych opcji. Hybryda była odpowiedzią branży materacowej na to, czego potrzebowali konsumenci: materac, który ma otulającą piankę, ale nadal zapewnia wyraźne podparcie i odbicie sprężyn wewnętrznych.

Jak wykonane są materace hybrydowe?

Hybrydy to zazwyczaj hybrydowe materace lateksowe lub hybrydowe materace piankowe z pamięcią kształtu. Są generalnie cięższe niż materace całkowicie piankowe, ponieważ składają się z kilku warstw. Łatwo zrozumieć, że hybrydy lateksu składają się z pianki lateksowej i systemów sprężyn wewnętrznych, podczas gdy hybrydy memory składają się z pianki z pamięcią kształtu i systemów sprężyn wewnętrznych. W te warstwy wplecione są inne istotne materiały materacowe, które zapewniają wsparcie i komfort, których potrzebuje każdy śpiący.

Istnieje kilka marek materacy, które reklamują materac jako „hybrydowy” z tego prostego powodu, że łączy piankę memory ze sprężynami wewnętrznymi. Eksperci są jednak zgodni, że prawdziwy materac hybrydowy powinien mieć co najmniej 2 cm pianki w swojej górnej warstwie. Materace hybrydowe mogą generalnie wytrzymać nawet 10 lat. Jednak trwałość materaca zależy od wielu czynników, w tym od:

• częstotliwości użytkowania,
• pielęgnacji.

Z racji tego, że materace hybrydowe mają wewnętrzny rdzeń sprężynowy, będą miały takie same właściwości trwałe jak tradycyjne materace spiralne. Mogą również trwać dłużej niż materac całkowicie piankowy, głównie dlatego, że hybrydy są również zbudowane z kilku warstw innych materiałów materacowych, takich jak pianka memory, czy lateks itp.

Materace hybrydowe zawierają to, co najlepsze z obu światów materacy, dzięki czemu zapewniają komfort i wsparcie, zapewniając jednocześnie chłód przez całą noc. Innymi słowy, hybrydy oferują śpiącemu to, czego chcą od każdego rodzaju materaca:

• Komfort spania, ale bez uczucia „tonięcia” w ruchomych piaskach
• Wsparcie i odbicie połączonego lateksu i sprężyn wewnętrznych

Podobnie jak inne rodzaje materacy, hybrydy oferują różne poziomy twardości, od pluszu do twardości. Jednak w przeciwieństwie do materacy zbudowanych na przykład wyłącznie z pianki z memeory, zawsze można polegać na dodatkowym podparciu i odbiciu z każdym przeciętnym materacem hybrydowym. Nawet przy powszechnej opinii, że materace hybrydowe to tylko jeden z wielu drogich trendów w materacach, wygląda na to, że zostanie z nami. Dzieje się tak, ponieważ ten typ jest przeznaczony dla osób śpiących, których preferencje znajdują się pośrodku.

Opracowano wspólnie z portalem https://www.dbamokregoslup.pl/

Polecamy:
- Agencja rekrutacyjna – jak wybrać?
- Warsztaty z dietetyki – na czym polegają?
- Jakie usługi oferuje firma sprzątająca biura?
- Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2022 – na czym polega?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *