Jak działa BLIK bez kodu?

zrzutekranu2022-02-28o11.19.48

Płatności BLIK-iem stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Są szybkie, wygodne i bezpieczne. Od niedawna pojawiła się dodatkowa opcja w wielu bankach – płatności BLIK bez kodu. Jak działa BLIK One Click i jakie ma zalety? Sprawdź.

BLIK bez kodu – jak działa?

Zgodnie z danymi Polskiego Standardu Płatności, BLIK jest najczęściej wybieraną formą płatności w sklepach internetowych. Metodę tę uznaje się za szybką, intuicyjną i bezpieczną. Teraz, za sprawą funkcji BLIK One Click, płatności te stały się jeszcze bardziej komfortowe. Rozwiązanie to skraca bowiem ścieżkę płatności, co przekłada się na szybszą finalizację.

Jak działa BLIK bez kodu? Otóż kupujący podczas opłacania zakupów w danym sklepie internetowym, po wpisaniu 6-cyfrowego kodu BLIK i dokonaniu transakcji, może wyrazić zgodę na zapamiętanie tego sklepu i włączenie płatności One Click. W efekcie każde następne zakupy w tym serwisie będą odbywały się bez konieczności podawania numeru BLIK. Jedyną czynnością, którą kupujący będzie musiał wykonać, będzie potwierdzenie transakcji pinem w aplikacji bankowej.

BLIK bez kodu można też stosować we wszystkich sklepach bez konieczności uruchamiania tej funkcji w każdym z serwisów. W takiej sytuacji należy zapisać wybraną przeglądarkę jako zaufaną i tym samym możliwe będzie płacenie jednym kliknięciem w wielu sklepach internetowych.

Chcesz wdrożyć płatności BLIK w swoim sklepie e-commerce? Dowiedz się więcej na: płatności Dotpay.

Zalety BLIK One Click

Płatności BLIK nie bez powodu nazywane są szybkimi płatnościami. Ich dokonywanie jest niezwykle intuicyjne i sprawne, przez co szybko zyskały na popularności. Co więcej, metodę tę uznaje się za bardzo bezpieczną – kod jest ważny tylko kilkadziesiąt sekund, a operację należy potwierdzić ustawionym kodem PIN w aplikacji. Teraz jednak dołożono wszelkich starań, by te kroki ograniczyć do minimum. Z funkcją BLIK One Click wystarczy jednorazowo wprowadzić kod, by później robić zakupy znacznie szybciej, bez konieczności wpisywania kodu. Każdy kolejny zakup w zapisanym serwisie wymaga wyłącznie potwierdzenia transakcji pinem za pomocą aplikacji mobilnej.

Jako zalety BLIK One Click możemy więc wskazać znaczne usprawnienie procesu dokonywania transakcji w sklepach internetowych, z których często korzystamy. Nie tracą jednak na tym kwestie bezpieczeństwa – choć nie wpisujemy kodu BLIK, to jednak niezbędne jest zalogowanie się do aplikacji banku i podanie ustawionego numeru pin. Tym samym funkcja ta nie ma negatywnego wpływu na ochronę przed nieautoryzowanymi zakupami. Warto też wspomnieć, że BLIK One Click jest niezwykle łatwy w obsłudze i pozbawiony zbędnych formalności, więc każdy zainteresowany z powodzeniem poradzi sobie z obsługą tej metody płatności.

Dowiedz się więcej o metodach płatności na: https://www.dotpay.pl/metody-platnosci

Polecamy:
- Agencja rekrutacyjna – jak wybrać?
- Jakie usługi oferuje firma sprzątająca biura?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *