Ochraniacz na materac 60×120 dla dziecka

ralph-ravi-kayden-8_V45fGyWz4-unsplashŁóżko nie jest dla dziecka wyłącznie miejscem do spania. To prawdziwy poligon kreatywności! To właśnie na nim można tworzyć obrazki, kolorować, układać klocki – słowem bawić się. Przy tak bojowej kreatywności przyda się małe wsparcie w postaci ochraniacza na materac.

Czy dziecku potrzebny jest podkład nieprzemakalny na łóżko?

W przypadku małych dzieci, które dopiero zdobywają umiejętności natury fizjologicznej – często zdarza się, że materac nasiąka wilgocią. To z kolei idealna pożywka dla bakterii i dobra droga do podrażnienia delikatnego naskórka dziecka. Warto zatem wziąć pod uwagę zabezpieczenie materaca dedykowanym ochraniaczem.

Jaki ochraniacz na materac dla dziecka 60×120 wybrać ?

Na rynku dostępnych jest wiele ochraniaczy na materac. Dokonując ostatecznego wyboru, musimy wziąć pod uwagę, na którym naszemu dziecku będzie się spało najlepiej. Jeśli zwracamy uwagę na koszt podkładu nieprzemakalnego, to zależeć od będzie m.in. od tego, z jakiego rodzaju materiału został wykonany ochraniacz, jaka jest jego budowa oraz wielkość. Na duże łóżko trzeba bowiem użyć więcej materiałów podczas produkcji niż na jednoosobowe, niewielkie posłanie dziecięce. Pamiętajmy jednak o tym, że wraz ze wzrostem naszej pociechy rośnie także rozmiar jej łóżka… Wygodnym rozwiązaniem jest ochraniacz na materac z gumkami po bokach, które w łatwy sposób można założyć na boki materacu. Z kolei ochraniacz na zamek jest bardziej solidny i zabezpiecza w całości cały materac.

Cechy dobrego ochraniacza na materac 60×120

Czym wyróżnia się dobry materac dla dziecka? Na pewno gwarantuje mu komfortu użytkowania i w pełni bezpieczny sen, poza tym jest:
• nieprzemakalny i chroniący przed różnego rodzaju płynami,
• wykonany z najwyższej jakości materiałów,
• solidny,
• antyalergiczny,
• chroniący przed bakteriami, roztoczami i innymi drobnoustrojami,
• oddychający,
• delikatny dla wrażliwej skóry,
• w przystępnej cenie.

Podkład nieprzemakalny na łóżko dziecka – cena

Ceny ochraniaczy na materac są zróżnicowane i zależne od wielu czynników, takich jak np. jakość wykonania, użyty materiał, rodzaj materaca czy jego wielkość. Niemniej jednak wodoodporny ochraniacz frotte na materac o wymiarach 60 x 120 cm możemy kupić już za ok. 20 zł. Jak widać, nie jest to duża kwota, a może nam zaoszczędzić wiele czasu, który musielibyśmy poświęcić na doprowadzenie materaca do należytej czystości. Warto mieć pod ręką minimum dwa ochraniacze na materac dla dziecka. Gdy jedne ulegnie zabrudzeniu, z łatwością można założyć drugi.

Polecamy:
- Warsztaty z dietetyki – na czym polegają?
- Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2022 – na czym polega?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *