Warsztaty z dietetyki – na czym polegają?

22f827c6c5826be7d8340e223cf90312

Nasz sposób odżywiania się ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nasze zdrowie z kolei ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdolność do pracy. Dlatego każdy pracodawca, któremu zależy na produktywności swojej firmy, powinien stale dbać o zdrowie pracowników zapewniając im odpowiednie, ergonomiczne warunki pracy i kierując ich na profesjonalne szkolenia prozdrowotne, na przykład warsztaty z dietetyki.

Jak wyglądają warsztaty z dietetyki?

Warsztaty z dietetyki organizowane są zarówno w małych, jak i dużych firmach, najczęściej na miejscu, czyli w siedzibie przedsiębiorstwa lub specjalnie do tego celu wynajętej sali. Całość szkolenia podzielona jest zwykle na kilka około godzinnych sesji. W ich trakcie uczestnicy słuchają wykładów na temat świadomego spożywania posiłków, poznają zagrożenia wynikające z niezdrowego odżywiania, dowiadują się jak zadbać o zrównoważoną dietę, która pozwoli im skutecznie poprawić swoją kondycję psychofizyczną i uczą się wielu praktycznych umiejętności takich jak liczenie kalorii, mierzenie wskaźnika masy ciała czy szacowanie zawartości tkanki tłuszczowej. W trakcie warsztatów każda osoba poddawana jest ponadto bezinwazyjnej analizie składu ciała, której wyniki są następnie interpretowane przez dietetyka – dzięki temu badani mogą śledzić swoje postępy w walce o zdrowie. Zajęcia odbywają się oczywiście w formie grupowej, ale w ich ramach uczestnicy mogą skorzystać też z indywidualnych konsultacji z dietetykiem, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Więcej dowiesz się na: wellbeingpolska.pl

Gdzie szukać warsztatów z dietetyki?

Warsztaty z dietetyki to jedna z usług oferowanych przez firmy implementujące rozwiązania wellness w korporacjach i nie tylko. Choć ten trend biznesowy wciąż jest traktowany jak nowość, zwłaszcza na polskim gruncie, w internecie można znaleźć wiele mniej lub bardziej profesjonalnych firm działających pod szyldem corporate wellness. Warto przejrzeć ich strony i sprawdzić oferty warsztatów, jednocześnie weryfikując kompetencje, by znaleźć propozycję odpowiednią dla siebie i swoich podwładnych. Pracownicy z pewnością docenią taki gest i chętnie skorzystają ze szkolenia, które ma im pomóc zadbać o zdrowie, a i kierownictwu przyniesie to niemałą, wymierną korzyść.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *