Wizerunek firmy budują pracownicy

Polak często nie myśli, a robi. Dlatego to normalne, że pracodawcy zwracają uwagę na bezmyślność pracowników podczas wykonywania pracy, dużą ilość pomyłek, a nawet rażących błędów, oraz nieterminowość. Ma to negatywny wpływ na wizerunek firmy, a także może powodować konsekwencje finansowe i prawne. Zatrudnieni często nie potrafią przyznać się do własnych błędów. Obwiniają wszystkich i wszystko – złe warunki pracy, nawał obowiązków, innych współpracowników. Często wypierają się, przecząc faktom. Ja? To nie ja. Samo się zrobiło, to nie ja to powiedziałem. Skąd ja to znam. Charakterystyczne jest poszukiwanie współwinnych. No tak. Bo nikt się nie chce przyznać. Ach, ta nasza mentalność.

Pracodawcy skarżą się na donosicieli. Znajdują się w kłopotliwej sytuacji, nie wiedzą, co mają powiedzieć pracownikowi, który „uprzejmie donosi”. To oznaka nielojalności wobec kolegów. Tym samym szefowie nie mogą liczyć na lojalność wobec firmy czy samych siebie. Nawet, jeśli z zaciekawieniem wysłuchają, co dzieje się w firmie, to na pracownika, który ich o tym informuje, spoglądają z nieufnością. Polacy muszą nauczyć się w końcu uprzejmości, lojalności.

A my ciągle jesteśmy egoistami. To smutne. Dlatego nie dziwmy się. Świat się zmienia. Firmy się zmieniają. Pracodawcy też. Już nie ma zmiłuj się. Nie Ty, to inny. Takie życie. Musimy się zmienić. Bo jak nie to stracimy pracę. Nikt nie ma anielskiej cierpliwości. Zwłaszcza w pracy. Nikt też tej pracy nie okaże dobrego serca. To już się robi normą.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Wizerunek firmy budują pracownicy

  1. 3 kwietnia 2015 at 15:27

    Ktos kiedyś fajnie powiedział, że jeśli chcemy coś zmienić w swoim życiu i w swojej pracy,
    to te zmiany należy zacząć od siebie – wtedy możemy wszystko. Ale jeśli oczekujemy, że Coś zmieni się poza nami, na nasza korzyść, ale bez naszego udziału, starań, czy chociażby doszkalania się, to niestety możemy się na tym nieźle zawieść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *