W jakich zawodach warto szukać pracy w Holandii?

oto praca icePerspektywa znalezienia właściwej pracy po przeprowadzce do nowego kraju może wydawać się przerażająca, ale obecny rynek pracy w Holandii pokazuje, że holenderscy pracodawcy szukają cię tak samo, jak ich.

Oto wewnętrzne spojrzenie na to, jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności podczas przeprowadzki do Holandii.

Praca w Holandii

Podczas gdy kraje takie jak Francja i Niemcy były kiedyś pierwszym portem dla osób przeprowadzających się do Europy kontynentalnej, istnieją oznaki, że może się to zmienić. Holenderski rynek pracy staje się coraz bardziej popularny wśród dobrze wykształconych emigrantów poszukujących wspaniałej kariery i stylu życia.

Rynek pracy w Holandii jest silny. Dzięki poprawie koniunktury gospodarczej ten kraj jest atrakcyjną propozycją dla wykwalifikowanych pracowników, którzy chcą mieszkać i pracować gdzieś nieco inaczej.

Popularne oferty pracy w głównych holenderskich miastach

Podczas gdy Amsterdam cieszy się największą uwagą, rynek pracy w Holandii ma ogromną różnorodność. Niektóre miasta są znane ze swojej wiedzy specjalistycznej w niektórych branżach.

Dla kreatywnych, doświadczonych w mediach absolwentów, ekspertów ds. Marketingu, nauczycieli i pracowników usług finansowych kapitał pozostanie. Ale rynek pracy w Amsterdamie może być trudny. Ale chociaż w Amsterdamie jest stosunkowo wysoki poziom bezrobocia, nadal możliwe jest, że osoba spoza kraju będzie w stanie wykonać świetną robotę, zwłaszcza jeśli skorzysta z porady rodzimego konsultanta ds. Rekrutacji.

Rynek pracy w Rotterdamie jest trochę inny. Miasto ma najwyższą stopę bezrobocia w Holandii, ale większość zawodów – czy to monter Holandia czy jakakolwiek inna fucha – jest odpowiednia dla osób mówiących po angielsku. Istnieje szczególne zapotrzebowanie na pracowników logistycznych, ale miejsca pracy w samorządach regionalnych i lekarze także są popularne.

Zalety mówienia w językach obcych

Holandia ma dużą liczbę emigrantów i imigrantów. Wiele zagranicznych firm otworzyło tutaj sklep, oferując pracę za granicą. W Holandii zawsze jest zapotrzebowanie na ludzi mówiących różnymi językami. Często jest tak, że im więcej, tym lepiej.

W Holandii jest wiele miejsc pracy w języku angielskim. Jednak kandydaci, którzy znają również francuski lub niemiecki, są pożądani dla pracodawców. Szczególnie pożądane są języki obce z językami skandynawskimi.

Praca w Holandii wymagająca znajomości języka holenderskiego

Chociaż zawsze pomaga w nauce języka podczas osiedlania się w nowym kraju – i na pewno nie zaszkodzi twoim perspektywom zawodowym – niekoniecznie musisz być biegły w języku niderlandzkim, aby zdobyć pracę w Holandii.

Biegła znajomość języka niderlandzkiego i wiedza o tym, jak działa ten kraj, mogą czasem stanowić przeszkodę dla emigrantów przeprowadzających się do Holandii – bowiem branże takie jak rozrywka i marketing wymagają pewnej znajomości języka holenderskiego. Musisz zrozumieć holenderski system prawny, jeśli chcesz rozpocząć karierę w dziale HR lub prawie.

Polecamy:
- Woda dla firmy

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *