Szafa do każdego wnętrza – wybieramy mebel idealny!

szafa-do-kazdego-wnetrza-wybieramy-mebel-idealny_800x528

Szafa w sypialni, salonie, przedpokoju, a nawet w łazience! To ona zastępuje klasyczną garderobę, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Ten mebel musi być w pierwszej kolejności funkcjonalny, ale i jego estetyka nie pozostanie bez znaczenia dla domowej aranżacji. Na co zwracać uwagę podczas wybierania szafy?

Rozmiary – od mniejszych po największe

Wymiary szafy muszą odpowiadać zarówno potrzebom użytkowników, jak i przestrzeni, w której znajdą one swoje miejsce. W małych pomieszczeniach duże szafy się nie sprawdzają, bo zabierają zbyt dużo miejsca, a dodatkowo sprawiają wrażenie przytłaczających. Z kolei w przestronnych pokojach, choć można pozwolić sobie nawet na kilka szaf, te mniejsze będą wyglądały nieproporcjonalnie. Lepiej zatem zdecydować się, np. na zabudowę pod sam sufit, gdy miejsca jest dość mało, a w dużych pokojach postawić na szerokie, nawet masywne szafy, które wszystko pomieszczą i wpiszą się w aranżację wnętrza.

Wiele zależy również od tego, co docelowo ma być przechowywane w danej szafie. W sypialni szafa będzie spełniała funkcję garderoby, więc powinna być na tyle duża, na ile to możliwe. W innym pomieszczeniu można ustawić małą, z pojedynczymi drzwiami, by pomieścić w niej pozostałe dodatki i drobne elementy garderoby. Pojedyncza, wąska i niewysoka sprawdzi się również w łazience, celem przechowywania ręczników i bielizny pościelowej.

W przedpokoju szafa ma za zadanie gwarantować ochronę odzieniu wierzchniemu. Musi być zatem na tyle wysoka, by długie kurtki i płaszcze nie płożyły się po podłodze. Różnego rodzaju szafy, które sprawdzą się w rozmaitych wnętrzach, można znaleźć w sklepie iHome24.pl.

Szafa od środka, czyli dlaczego najbardziej liczy się wnętrze

Przyjrzyjmy się wnętrzu szafy. Obowiązkowo powinno ono posiadać drążek umieszczony na wysokości, by swobodnie zawieszać sukienki, spódnice czy długie kurtki i płaszcze. Przydadzą się również półki, w liczbie co najmniej kilku, aby układać na nich te elementy garderoby, które nie wymagają zastosowania klasycznego wieszaka.

Inne dodatki i elementy wyposażenia będą wybierane zgodnie z tym, co ma znaleźć swoje miejsce w szafie. Przydatne są wysuwane kosze i szuflady – na przykład na bieliznę. Dobrym rozwiązaniem są specjalne przegrody na dodatki – krawaty, paski, a nawet biżuterię. Przestronna szafa, która zagości w tradycyjnej garderobie, może również posiadać uchwyty na rurę od odkurzacza lub inne elementy małego AGD. O tym, w jaki sposób urządzić nie tylko garderobę, ale i inne pomieszczenia domowe, można przeczytać na stronie piekny-dom.com.pl.

Co na zewnątrz?

Szafę warto zaopatrzyć w lustro umieszczone na drzwiach – z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że w jednym miejscu odnajdziemy ubrania i dodatki, a w lustrze obejrzymy całą stylizację, bez wychodzenia z pomieszczenia. To bardzo wygodne rozwiązanie. Drugi argument wiąże się z kwestiami wizualnymi. Lustro optycznie powiększa przestrzeń, a masywnemu meblowi nadaje wizualnej lekkości. Te cechy docenią w szczególności właściciele małych mieszkań i niewielkich domów.

Elementy dodatkowe

Kupując szafę lub zamawiając mebel na wymiar, dobrze jest rozważyć zastosowanie systemu cichego zamykania. Trzaskające i głośne drzwi podczas ich otwierania oraz zamykania, potrafią irytować, poza tym nie sprzyjają wysypianiu się, gdy jeden z domowników wstaje wcześniej od drugiej osoby śpiącej w tym samym pomieszczeniu.

Kwestie wizualne zależą od aranżacji wnętrza, ale należy mieć na uwadze, że błyszczące powierzchnie, gładkie i jasne fronty, w szczególności szklane, bardzo łatwo się brudzą. Widać na nich wszystkie odciski palców, dlatego drzwi powinny mieć lekko wystające uchwyty lub inny materiał w miejscu, w którym dotyka się szafy, aby ją otworzyć.

Bez szafy ani rusz! Ten mebel jest obowiązkową częścią wyposażenia nie tylko typowych garderób czy sypialni. Przydaje się praktycznie w każdym pomieszczeniu, w dowolnej przestrzeni, w której domownicy chcą zachować porządek. Z powyższym wskazówkami wybór odpowiedniej szafy będzie znacznie łatwiejszy.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *