Gorący sezon podatkowy – jak się do niego przygotować w biurze księgowym?

document-6266015_960_720Aby pomóc zapracowanym specjalistom od księgowości, takim jak Ty, zwiększyć produktywność, przedstawiamy we współpracy z Everte kilka podstawowych informacji do wykorzystania podczas każdego, gorącego sezonu podatkowego.

Kawa i przekąski

Chodzi w końcu o długie dni i tygodnie pracy – a takie okoliczności wymagają otaczania się rzeczami, które lubisz. Wpatrywanie się w ekran, czekanie na odpowiedzi i podwójne sprawdzanie swojej pracy sprawia, że małe smakołyki, takie jak kawa i przekąski, są czymś, co to wszystko umili. Jeśli pracujesz zdalnie, zaopatrz się w ulubione. A jeśli masz zespół w fizycznym biurze, niespodzianka związana z kawą lub przekąską może wszystkim pomóc. Może w końcu w tym roku zdecydujesz się na ekspres do kawy! Przerwa na kawę lub przekąskę to dobra nagroda między sesjami roboczymi z programem do księgowości, która może pomóc zwiększyć produktywność.

Skuteczny proces wdrażania

Niektórzy klienci rozmawiają z Tobą tylko na kilka miesięcy przed upływem terminu podatkowego. Musisz zrozumieć stos dokumentów, aby móc złożyć ich zeznanie podatkowe, a to frustrujący proces. Jest to również jeden z najbardziej niezorganizowanych procesów w wielu firmach. Skorzystaj z solidnego procesu wdrażania, zanim zaczniesz spędzać zbyt dużo czasu na przygotowaniach do rozliczenia podatków. Kilka ważnych punktów:

Określ jasne oczekiwania, aby klient dokładnie wiedział, co się dzieje z ich rozliczeniem
Podkreśl odpowiednie kanały komunikacji i terminy otrzymania kluczowych dokumentów, loginów itp.

Dobry harmonogram snu

Wszyscy wiemy, jak to wygląda: kiedy pracujesz przez długie godziny, odpoczynek jest często jedną z pierwszych rzeczy, które w Twojej rutynie uznawane są za „zbędne”. Ale naprawdę, dobry sen powinien być równie ważny, jak dotrzymanie terminów wszystkich klientów. Brak snu wpływa na układ odpornościowy. Jeśli zbyt mało odpoczynku wpływa na twoje zdrowie, wpływa to na twoją pracę, twój temperament, a efekty tegoż mogą zaszkodzić twojemu życiu osobistemu. Zadbaj o to celowym przygotowaniem. Zdecyduj się rozpocząć pracę wcześniej, zamiast pracować do późna. Wykonywanie zadań, które nie wymagają e-maili ani połączeń z zoomem w godzinach 6-9 rano, pozwala skupić się na pracy.

Rozpocznij sezon od wyznaczonego czasu na wyjście z pracy – bez względu na wszystko! Możesz dostosować w zależności od zapotrzebowania i ilości na Twoim talerzu. Ale staraj się trzymać tego ustalonego czasu. Przeprowadź badania dotyczące lepszego snu. Te typowe wskazówki są świetne, od skrócenia czasu spędzanego przed snem lub wypicia szklanki herbaty.

Solidna poranna / wieczorna rutyna

To wiąże się z poprzednim, ale pod wieloma względami jest samodzielne. Poranek to Twoja szansa na wyprostowanie głowy. Może to być medytacja, zrobienie pierwszej kawy lub ćwiczenie. Cokolwiek sprawia, że czujesz się gotowy na dzień – zrób to. Z drugiej strony spróbuj stworzyć rutynę na koniec dnia. Postaraj się o wszystkim zapomnieć i odłączyć. Pamiętaj chodzi o to, żeby odpocząć!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *