Warsztaty integracyjne – dlaczego warto je organizować?

 

warsztaty

Niewiele jest stanowisk w firmach, które są w pełni samodzielne i nie wymagają interakcji z innymi pracownikami czy nawet działami. Większość pracowników musi bowiem nieustannie komunikować się z innymi, współpracować przy wspólnych projektach, umieć właściwie dzielić obowiązki, a jednocześnie zachować przy tym zgodę i unikać konfliktów.

Każdy pracodawca zdaje sobie też sprawę z tego, jak brak integracji i konflikty między pracownikami mogą zdezorganizować pracę całej firmy i opóźniać wykonywanie codziennych zadań. Warto więc pomyśleć o warsztatach integracyjnych nie tylko dla nowych pracowników. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie raz na jakiś czasu wyjazdu czy warsztatów, które pogłębią relacje pomiędzy wszystkimi pracownikami oraz na linii pracownik – pracodawca.

Możliwość oderwania się od codziennych zajęć

Zabawy integracyjne wbrew pozorom nie muszą być absolutnie związane z branżą, w jakiej działa firma. Umiejętności współpracy można bowiem nauczyć się podczas aktywnej zabawy w innych dziedzinach. Doskonałym pomysłem na integrację pracowników mogą być warsztaty kulinarne, kosmetyczne, fotograficzne, kursy barmańskie czy zajęcia z degustacji piwa bądź wina.

Dużą popularnością cieszą się też wyjazdy integracyjne, w których pracownicy grają w gry zespołowe, także terenowe. Taka szkoła przetrwania, choć z pozoru wydaje się jedynie zabawą, uczy współpracy, komunikacji, a jednocześnie pogłębia więź pomiędzy pracownikami. Co więcej, im bardziej warsztaty i zabawy odbiegają od tego, czym pracownicy zajmują się na co dzień, tym bardziej są efektywne i skuteczne, bo na dłużej zapadają w pamięć.

Korzyści dla całego przedsiębiorstwa

Warsztaty i zabawy integracyjne to dla firmy wydatek, który się opłaca. Najczęściej pracodawca nie organizuje tego typu inicjatyw na własną rękę, a decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. Warto jednak potraktować to jako inwestycję, która dosyć szybko się zwróci. Pracownicy od razu po warsztatach będą lepiej się komunikować i doskonale poradzą sobie w sytuacjach, z którymi wcześniej miewali problemy. Integracja poza biurem pozwala nawiązać bliższe znajomości czy przyjaźnie lub pracownicy mogą się po prostu polubić.

A nie od dziś wiadomo, że w przyjaznej i sympatycznej atmosferze pracuje się o wiele lepiej niż wtedy, gdy na niewielkiej przestrzeni znajdują się osoby wrogo do siebie nastawione. Warsztaty integracyjne są więc jednym ze sposobów na poprawienie funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, a to z pewnością prędzej czy później przełoży się też na zyski natury finansowej.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *