Najpopularniejsze i najlepsze zakłady psychoterapeutyczne w Warszawie

wantage1

Ośrodki i kliniki prywatne oferujące psychoterapię wielu uzależnień, problemów i zaburzeń, powstają w ostatnich czasach w dosyć dużej ilości. Bo i duże jest zapotrzebowanie osób, które poszukują pomocy, a państwowa służba zdrowia czasem ma do zaoferowania bardzo odległe terminy. Najwięcej możliwości skutecznego i sprawdzonego leczenia mają przede wszystkim mieszkańcy dużych miast, między innymi Warszawy.

Psychoterapia w Warszawie możliwa jest zarówno w ośrodkach państwowych, jak i prywatnych. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny zakład, warto dobrze poznać nie tylko jego ofertę, ale również opinię, szczególnie tych osób, które już z oferty danego ośrodka korzystały. Najlepiej też decydować się na najpopularniejsze ośrodki w stolicy – nie dlatego, że najmocniej się reklamują i są najbardziej znane, ale z tego powodu, że mają ugruntowaną pozycję na rynku i bogatą, sprawdzoną ofertę. Znany w świadomości społecznej ośrodek z pewnością działa w Warszawie od wielu lat, dzięki czemu na pewno może poszczycić się wieloma sukcesami w pomocy różnym grupom pacjentów.

Dobry specjalista w ścisłej dziedzinie

Jeśli szukamy dobrego ośrodka terapeutycznego w Warszawie, warto również zwrócić uwagę na konkretnych specjalistów. Każdy problem, zaburzenie czy uzależnienie wymaga bowiem nieco innego podejścia i innego specjalisty. Alkoholik czy narkoman potrzebuje terapii uzależnień prowadzonej przez doświadczonego specjalistę od uzależnień. A na przykład pary małżeńskie, które chcą naprawiać relacje między sobą, potrzebują specjalisty od terapii par. Najlepiej znaleźć takiego terapeutę, który specjalizuje się tylko w jednej dziedzinie – dzięki temu można mieć pewność, że w tej dziedzinie jest prawdziwym fachowcem i leczenie u niego będzie zakończone sukcesem. Jeśli natomiast terapeuta zapewnia, że jest specjalistą od uzależnień, nerwic, depresji, terapii par oraz wielu życiowych kryzysów, najczęściej jego wiedza jest dosyć powierzchowna i poza ukończeniem ogólnych studiów, nie ma większego doświadczenia w konkretnej dziedzinie. Jego pomoc może więc być nie zawsze skuteczna, szczególnie w przypadku pacjentów, którzy potrzebują naprawdę profesjonalnej i fachowej pomocy.

Im większa klinika, tym lepiej

Bogatą ofertę pomocy psychologicznej, zarówno indywidualnej, jak i grupowej, można znaleźć na https://psychoterapiawawa.org.pl/. Rozbudowany zespół, szeroki zakres usług oraz doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści to gwarancja, że każdy z pewnością znajdzie tam taką pomoc, jakiej oczekuje. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z usług kliniki terapeutycznej, a nie pojedynczego specjalisty, który prowadzi swój indywidualny gabinet. Bardzo często w przypadku takich specjalistów nie wiadomo, jak wyglądała ich edukacja, jakie mają doświadczenie zawodowe, a pacjenci najczęściej musza im na słowo wierzyć, że są sprawdzonymi fachowcami. Im większa klinika i większy wybór terapeutów, tym lepiej dla ich przyszłych pacjentów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Najpopularniejsze i najlepsze zakłady psychoterapeutyczne w Warszawie

 1. Suchy
  26 listopada 2019 at 23:00

  Psychoterapia to jedno, a leczenie farmakologiczne drugie. Szkoda, że artykuł nie wspomina o takim sposobie na leczenie alkoholizmu. Nie każdy wie, że istnieją zabiegi (tzw. wszywki), podczas których podaje się lek powstrzymujący picie alkoholu.

  Psychoterapia to działanie długofalowe, a alkoholik zazwyczaj potrzebuje pomocy tu i teraz (wiem z doświadczenia). Wtedy z pomocą przychodzi medycyna.

  W Warszawie dobrą opinią cieszy się Sono Med:
  SONO MED Warszawa
  ul. Zwoleńska 127,
  04-761 Warszawa
  Telefon: 22 226 77 00
  Tel. kom: +48 512 616 673

  Ten NZOZ istnieje od wielu lat, więc musi oferować dobrą jakość usług i wysoką skuteczność. Wiem po sobie… Więc jeśli ktoś czuje, że bez leków sobie nie poradzi, niech dzwoni. Warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *