Najpopularniejsze i najlepsze zakłady psychoterapeutyczne w Warszawie

wantage1

Ośrodki i kliniki prywatne oferujące psychoterapię wielu uzależnień, problemów i zaburzeń, powstają w ostatnich czasach w dosyć dużej ilości. Bo i duże jest zapotrzebowanie osób, które poszukują pomocy, a państwowa służba zdrowia czasem ma do zaoferowania bardzo odległe terminy. Najwięcej możliwości skutecznego i sprawdzonego leczenia mają przede wszystkim mieszkańcy dużych miast, między innymi Warszawy.

Psychoterapia w Warszawie możliwa jest zarówno w ośrodkach państwowych, jak i prywatnych. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny zakład, warto dobrze poznać nie tylko jego ofertę, ale również opinię, szczególnie tych osób, które już z oferty danego ośrodka korzystały. Najlepiej też decydować się na najpopularniejsze ośrodki w stolicy – nie dlatego, że najmocniej się reklamują i są najbardziej znane, ale z tego powodu, że mają ugruntowaną pozycję na rynku i bogatą, sprawdzoną ofertę. Znany w świadomości społecznej ośrodek z pewnością działa w Warszawie od wielu lat, dzięki czemu na pewno może poszczycić się wieloma sukcesami w pomocy różnym grupom pacjentów.

Dobry specjalista w ścisłej dziedzinie

Jeśli szukamy dobrego ośrodka terapeutycznego w Warszawie, warto również zwrócić uwagę na konkretnych specjalistów. Każdy problem, zaburzenie czy uzależnienie wymaga bowiem nieco innego podejścia i innego specjalisty. Alkoholik czy narkoman potrzebuje terapii uzależnień prowadzonej przez doświadczonego specjalistę od uzależnień. A na przykład pary małżeńskie, które chcą naprawiać relacje między sobą, potrzebują specjalisty od terapii par. Najlepiej znaleźć takiego terapeutę, który specjalizuje się tylko w jednej dziedzinie – dzięki temu można mieć pewność, że w tej dziedzinie jest prawdziwym fachowcem i leczenie u niego będzie zakończone sukcesem. Jeśli natomiast terapeuta zapewnia, że jest specjalistą od uzależnień, nerwic, depresji, terapii par oraz wielu życiowych kryzysów, najczęściej jego wiedza jest dosyć powierzchowna i poza ukończeniem ogólnych studiów, nie ma większego doświadczenia w konkretnej dziedzinie. Jego pomoc może więc być nie zawsze skuteczna, szczególnie w przypadku pacjentów, którzy potrzebują naprawdę profesjonalnej i fachowej pomocy.

Im większa klinika, tym lepiej

Bogatą ofertę pomocy psychologicznej, zarówno indywidualnej, jak i grupowej, można znaleźć na https://psychoterapiawawa.org.pl/. Rozbudowany zespół, szeroki zakres usług oraz doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści to gwarancja, że każdy z pewnością znajdzie tam taką pomoc, jakiej oczekuje. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z usług kliniki terapeutycznej, a nie pojedynczego specjalisty, który prowadzi swój indywidualny gabinet. Bardzo często w przypadku takich specjalistów nie wiadomo, jak wyglądała ich edukacja, jakie mają doświadczenie zawodowe, a pacjenci najczęściej musza im na słowo wierzyć, że są sprawdzonymi fachowcami. Im większa klinika i większy wybór terapeutów, tym lepiej dla ich przyszłych pacjentów.

1 komentarz do “Najpopularniejsze i najlepsze zakłady psychoterapeutyczne w Warszawie

 1. Suchy
  26 listopada 2019 at 23:00

  Psychoterapia to jedno, a leczenie farmakologiczne drugie. Szkoda, że artykuł nie wspomina o takim sposobie na leczenie alkoholizmu. Nie każdy wie, że istnieją zabiegi (tzw. wszywki), podczas których podaje się lek powstrzymujący picie alkoholu.

  Psychoterapia to działanie długofalowe, a alkoholik zazwyczaj potrzebuje pomocy tu i teraz (wiem z doświadczenia). Wtedy z pomocą przychodzi medycyna.

  W Warszawie dobrą opinią cieszy się Sono Med:
  SONO MED Warszawa
  ul. Zwoleńska 127,
  04-761 Warszawa
  Telefon: 22 226 77 00
  Tel. kom: +48 512 616 673

  Ten NZOZ istnieje od wielu lat, więc musi oferować dobrą jakość usług i wysoką skuteczność. Wiem po sobie… Więc jeśli ktoś czuje, że bez leków sobie nie poradzi, niech dzwoni. Warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *