Rynek nieruchomości: jak zdobyć pierwszych klientów?

W Polsce jest ponad 2 miliony agentów nieruchomości. Nowi agenci mogą uznać za kłopotliwe pytanie o to co najważniejsze: jak zacząć. Chociaż brokerzy i franczyza mają dostęp do wielu narzędzi dostępnych dla nowych agentów, nierzadko początkującym agentom jest trudno zrozumieć, jak najlepiej je wykorzystać.

dach oto praca

Nie ma srebrnej kuli ani tajemnicy przemysłowej tłumaczących jednoznacznie jak rozpocząć udaną karierę w branży nieruchomości. Zasady sukcesu są w rzeczywistości dość proste -jeśli chcesz generować spójny biznes jako agent nieruchomości, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to poprosić wszystkich, których znasz, o rekomendacje.

Każdy, kogo znasz, ma prawdopodobnie przyjaciela, członka rodziny lub współpracownika, który będzie się przeprowadzać w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy. Ponad 45% milenialsów szukających pośrednika w obrocie nieruchomościami prosi członków rodziny i znajomych o rekomendacje. I to pokolenie bardzo chętnie korzysta z opinii na ten temat znalezionych w ramach stron internetowych, z opinii i ocen, aby pomóc sobie w podejmowaniu decyzji o zakupie. To samo można powiedzieć o wyborze agenta nieruchomości. Oprócz internetu, zwracają się do osób, które znają i szanują, by od nich pobrać odpowiednie informacje i opinie. Jako nowy agent nieruchomości, który nie ma jeszcze klientów, możesz być przytłoczony perspektywą znalezienia pierwszego klienta.

Oto kilka prostych wskazówek i procedur, które pomogą Ci rozwinąć działalność:

Najpierw zapytaj znajomych i rodzinę.

Twoi przyjaciele i rodzina znają Cię i ufają Tobie. Są bardzo chętni do pomocy i chcą Ci pomóc odnieść sukces. Poinformuj ich, że posiadasz licencję i aktywnie poszukujesz kupujących i sprzedających, aby zbudować swoje portfolio. Poinformuj ich, że masz zamiar ciężko pracować dla swoich klientów. Chętnie Ci pomogą!

Pytaj dalej!

domek w holandiiPonad 70% nabywców domu jest tak zadowolonych ze swojego agenta, że ​​zatrudniłoby go ponownie, lub zdecydowało się na polecenie dla znajomego lub członka rodziny lub kogoś, kogo znają. To dużo nowego potencjału! Upewnij się, że jesteś jak najlepszym agentem nieruchomości, o którym myślą, kiedy rozmawiają z kolejnym potencjalnym klientem. Inspiracji do tego jak być najlepszym szukaj na: wykończenie mieszkań pod klucz.

Niech wiedzą, że to doceniasz, Jednym świetnym sposobem na to, aby Twoi przyjaciele i rodzina polecali Twoje usługi, jest napisanie im krótkiej wiadomości “dziękuję”. Wyślij swoje najlepsze źródła polecające, coś specjalnego, aby mogli poinformować Cię, że szczerze doceniasz ich pomoc w rozpoczynaniu działalności.

Rozpoczęcie działalności na rynku nieruchomości nie jest łatwe, a wielu nowych agentów nie jest przygotowanych na ciągłe wysiłki w zakresie tworzenia sieci kontaktów i ciężką pracę, która wymagana jest do osiągnięcia sukcesu. Zasłużyłeś na swoją licencję i wykazałeś się zaangażowaniem w nową karierę. Nie bądź statystyką. Najważniejszym krokiem, jaki możesz podjąć, by zbudować udany biznes związany z nieruchomościami, jest proste słowo: poproś.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *