Twoja firma szuka oszczędności w ogrzewaniu? Sprawdź nasze rozwiązanie

WoodPelletsFire2-738x295

Sposoby na tanie ogrzewanie zakładu pracy są różne. Nie ukrywajmy, że w kraju sytuacja ekonomiczna wciąż nie jest idealna, dlatego ludzie chętnie szukają oszczędności. Przyjrzyjmy się więc jakie są opcje na tanie ogrzewanie, ale jednocześnie takie, które nie będzie zatruwało środowiska. Palenie śmieci i tego typu rzeczy jest niedopuszczalne i można za to zapłacić naprawdę duże kary.

Dlatego warto szukać możliwości obniżenia kosztów ogrzewania ale w taki sposób, by było to w zgodzie z otaczającym światem. Jedną z takich możliwości jest instalacja kotła miałowego i ogrzewanie zakładu miałem węglowym.

Kocioł miałowy wyglądem przypomina zwykły piec na paliwa stałe. Posiada on jednak możliwość palenia tak zwanym miałem węglowym, czyli najdrobniejszą odmianą węgla dostępną na rynku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdybyśmy nie patrzyli na ceny. Ale te są stosunkowo wymowne. Za tonę miału zapłacimy kilkanaście procent mniej niż za tonę najtańszego węgla. Nie znaczy to że miał nie dzieli się na gorsze i lepsze jakości, ale z zasady jest on o wiele tańszy od zwyczajnego węgla. Warto jednak zaznaczyć, że znakomita większość kotłów miałowych przystosowana jest tylko i jedynie do spalania miału węglowego. Nie będziemy mieli możliwości palenia tam tradycyjnym węglem, koksem, drewnem ani niczym innym. Niektórzy powiedzą że jest to wada, ale my udowadniamy że może być również zaletą, ponieważ w piecu nie będzie można palić śmieciami i zatruwać środowiska.

pexels-photo-1036635Instalacja centralnego ogrzewania powinna być dostosowana do pracy z kotłem miałowym. Aby mógł on dobrze pracować, potrzebne będzie zainstalowanie zaworu czterodrożnego, lub przynajmniej trójdrożnego – jeśli nasza instalacja jest grawitacyjna. Chodzi tutaj o ochronę powrotu kotła, przez co rozumie się podnoszenie temperatury wody wracającej z obiegu centralnego ogrzewania. Dzięki temu kocioł posłuży nam o wiele dłużej i nie ulegnie tak szybko korozji. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że powinniśmy posiadać komin o odpowiednim przekroju, aby spaliny mogły swobodnie przepływać. Niestety, kotły miałowe charakteryzują się nieco większym wydzielaniem sadzy, dlatego komin powinien być odpowiednio szerszy, aby zbyt często nie trzeba było go czyścić. To zwłaszcza zimą może być problematyczne.

Kotły miałowe są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają oszczędności na ogrzewaniu, a jednocześnie nie chcą zatruwać środowiska naturalnego. Piec na miał węglowy charakteryzuje się czystym spalaniem, jeśli tylko zostanie prawidłowo zainstalowany i ustawiony. Miał jest bardzo tanim paliwem grzewczym i możemy go zakupić na praktycznie każdym składzie węglowym, dlatego nie musimy martwić się o to, że będziemy mieli problem ze zdobyciem opału. Jedyne o czym musimy pamiętać to odpowiednia armatura typu zawory mieszające, zainstalowana na rurociągu C.O. wychodzącym z kotłowni. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego instalatora, który przystosuje odpowiednio nasz system centralnego ogrzewania. Później nie pozostaje nic jak tylko cieszyć się tanim ogrzewaniem.

Warto sprawdzić również kotły na ekogroszek -> www.kotly-bialek.pl/oferta/kotly-co/kotly-z-podajnikiem-na-mial-piec-na-ekogroszek/

Polecamy:
- Jak budować kulturę przywództwa w organizacji?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarz do “Twoja firma szuka oszczędności w ogrzewaniu? Sprawdź nasze rozwiązanie

  1. 30 października 2017 at 09:13

    Nowoczesna technologia grzewcza daje nam w dzisiejszych czasach sporo możliwości aby ogrzać nasze pomieszczenia tanio, ekologicznie i gustownie. Wystarczy wejść do jakiegoś lepszego salonu z techniką grzewczą.

  2. 22 listopada 2017 at 12:25

    U nas w biurach zamontowano kominki elektryczne. Dają sporo ciepła ale czy są energooszczędne to bym się zastanawiała :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *