Stanowisko kierowcze – blaski i cienie

Wszyscy chcielibyśmy dożo zarabiać co jest rzeczą zrozumiałą, dlatego szukając pracy rzadko kiedy zadowalamy się niskimi pensjami. Duża część osób szukających pracy przyznaje się do tego, że zaczyna od poszukiwań ofert pracy jako kierownik, zarządca. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że praca kierownika lub zarządzającego danym obszarem zadań i ludzi, wcale nie jest prosta i łatwa.

Myślimy, że kierownik siedzi cały dzień za biurkiem i tylko kasuje dwa razy większą wypłatę. Cóż, może kasuje dwa razy większą wypłatę, ale ma znacznie więcej do roboty niż inny. To on odpowiada przez szefem za całość projektów, za bezpieczeństwo innych ludzi, ogólnie dba o realizację powierzonych mu celów. Wiąże się to przede wszystkim z odpowiedzialnością. To on ponosi ją za wszystkich. Jeżeli ktoś dostaje po uszach od zarządu to właśnie kierownik.

Jest też grupa osób, które nie chciałby pracować jako kierownik w zakładzie pracy. Nie lubią odpowiedzialności i presji jaką ona wywiera na nich samych. Wolą odpracować swoje 8 godzin i iść do domu, bez zbędnego martwienia się o inne sprawy związane z zakładem.

Kierownik danej sekcji oprócz tego że musi się rozliczać z powierzonych mu zadań, często musi konkurować z innymi osobami o utrzymanie się na stanowisku zarządzającego. Ponadto w poważnych firmach zarząd decyduje, w którą stronę zmierza firma i dobry kierownik musi umieć znaleźć się na nowych torach.

Zatem złożysz swoje CV na stanowisko kierownicze, zastanów się czy podołasz temu zajęciu i czy na przykład nie masz rodziny, którą mógłbyś przez to zaniedbywać. Zawodów w których możesz się sprawdzić jest naprawdę sporo. Może kierownik nie jest akurat tym czego szukasz.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *