Co zabrać ze sobą gdy wyjeżdżamy za granicę do pracy?

Wyjazd za granicę jest dla nas okazją do zarobienia większych pieniędzy. W czasach kryzysu, do pracy z Polski wyjechało ponad 2 miliony osób. Z dnia na dzień stanęli przed wyborem czy zostać w kraju bez perspektyw czy zaryzykować i wyjechać do pracy w Anglii, Irlandii. Po podjęciu decyzji o wyjeździe pojawiała się lista wielu spraw, które należało załatwić przez wyjazdem. Jednym z nich jest sprawa bagażu. Co ze sobą zabrać na ten okres pracy, który dla wielu osób nie było do końca wiadomo ile pozostaną poza krajem.

Przede wszystkim należy się zastanowić jakim środkiem transportu pojedziemy. Samolot z góry skazuje nas albo na duże koszty za dodatkowy bagaż, albo bardzo skromna walizka z ubraniami i ewentualnie laptopem. Jeżeli nasz wyjazd ma potrwać miesiąc, dwa, wówczas nikt nie zabiera ze sobą książek, mebli, całej szafy z ubraniami i Bóg wie co jeszcze. Na dwa miesiące wystarczy nam w zasadzie podręczny pakunek z najważniejszymi rzeczami do ubrania, środki czystości itp.

Drobne rzeczy możemy zakupić w najgorszym wypadku na miejscu. Oczywiście lepieje jest zakupić te rzeczy w kraju ponieważ ceny na wyspach są 4-5 razy większe niż tutaj.

Problemy zaczynają się dopiero wtedy gdy nasz wyjazd będzie trwał dłużej niż 2 miesiące. Na przykład 2 lata. Co wtedy ze sobą zabrać? W gruncie rzeczy można by powiedzieć, że to samo. Czyli bagaż podstawowych rzeczy osobistych. Jeżeli nie zamierzamy zostać w Anglii na stałe, nie potrzebujemy całego naszego dobytku ciągnąć ze sobą. Musimy się nastawić na to, że będzie nam ciężko zostawić wszystko w tyle, za sobą ale najważniejsza dla nas teraz to praca. Pracujemy aby się dorobić. 24 miesiące dość szybko miną. Ważne aby skupiać się na oszczędzaniu i myśli o powrocie do kraju.

Największe problemy mają osoby, które postanowiły wyjechać do innego kraju na stałe. Tutaj już należy dobrze się zastanowić co ze sobą zabrać. Bez bagażówki się raczej nie obejdzie. Musimy zabrać ze sobą cały nasz dobytek ponieważ kupno na przykład mebli a Anglii kosztuje bardzo dużo.

Na wyjazd należy zabrać również podstawowe środki z apteki, które mogą przydać się podczas długiej podróży po Europie. Należy również zaopatrzyć się w 2 dodatkowe baterie do telefonów ponieważ może się tak zdarzyć, że nie będzie gdzie naładować telefonu komórkowego.

Każdy wyjazd z kraju na stałe jest trudny zarówno psychicznie jak i pod względem wysiłkowym, ale dobrze zaplanowana podróż zwróci się nam w dwójnasób.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Co zabrać ze sobą gdy wyjeżdżamy za granicę do pracy?

  1. Bryzia
    30 czerwca 2017 at 09:43

    Ja zabieram ze sobą zawsze dodatkowy zestaw baterii do mojego telefonu i kilka książek. Nigdy się nie nudzę :) A przy okazji to trafiłem na ciekawy serwis gdzie można nabyć specjalny kod rabatowy Airbnb. Ktoś korzystał już z takich obniżek cen na nocleg?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *