Praca i zycie w Anglii

Życie w Anglii mimo wszystko nie jest tak różowe. Przynajmniej nie dla wszystkich. To również wiele problemów i minusów, o których warto pamiętać zastanawiając się przed przyjazdem. Bez względu na to, jak przyjaznych Brytyjczyków spotkamy, jak dobrą pracę będziemy mieli i jak świetnie poznamy angielski, mieszkając w UK nie będziemy jednak u siebie. Oczywiście różni ludzie różnie reagują na sytuację życia za granicą, ale nawet osobom otwartym na nowe znajomości, język i kulturę, trudno będzie się zupełnie wpasować i czuć jak u siebie końcu dom ma się jeden. Tym bardziej, że niemal na każdym kroku spotkamy tutaj swoich rodaków, z którymi rozmawia się łatwiej, którzy mają podobne przeżycia i problemy. O Polsce będziemy myśleć. I tęsknić.

 busy Polska AngliaCzęść osób instaluje sobie zestawy telewizji satelitarnej z Polski, robi zakupy w polskich sklepach i leczy się u polskich lekarzy. Wszystko to powoduje, że stajemy się trochę zamknięci, żyjemy w innym świecie i nie integrujemy sie z Brytyjczykami. Do tego dochodzi jeszcze rozłąka z rodziną i przyjaciółmi w Polsce. Dlatego wciąż większość osób waha się czy wyjechać. Niektórzy przez cały czas myślą o powrocie.Przyjeżdżając do UK jest spora szansa, że produkty spożywcze nie będą Polakom smakować. Są inne niż nasze.

Oczywiście, można sobie, przynajmniej w jakimś stopniu, z tym poradzić. Możemy kupować jedzenie w polskich sklepach albo korzystać z droższych supermarketów i sięgać po produkty z wyższej półki. Albo po prostu się przyzwyczaić. Opcji jest kilka.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *