Praca i zycie w Anglii

Życie w Anglii mimo wszystko nie jest tak różowe. Przynajmniej nie dla wszystkich. To również wiele problemów i minusów, o których warto pamiętać zastanawiając się przed przyjazdem. Bez względu na to, jak przyjaznych Brytyjczyków spotkamy, jak dobrą pracę będziemy mieli i jak świetnie poznamy angielski, mieszkając w UK nie będziemy jednak u siebie. Oczywiście różni ludzie różnie reagują na sytuację życia za granicą, ale nawet osobom otwartym na nowe znajomości, język i kulturę, trudno będzie się zupełnie wpasować i czuć jak u siebie końcu dom ma się jeden. Tym bardziej, że niemal na każdym kroku spotkamy tutaj swoich rodaków, z którymi rozmawia się łatwiej, którzy mają podobne przeżycia i problemy. O Polsce będziemy myśleć. I tęsknić.

 busy Polska AngliaCzęść osób instaluje sobie zestawy telewizji satelitarnej z Polski, robi zakupy w polskich sklepach i leczy się u polskich lekarzy. Wszystko to powoduje, że stajemy się trochę zamknięci, żyjemy w innym świecie i nie integrujemy sie z Brytyjczykami. Do tego dochodzi jeszcze rozłąka z rodziną i przyjaciółmi w Polsce. Dlatego wciąż większość osób waha się czy wyjechać. Niektórzy przez cały czas myślą o powrocie.Przyjeżdżając do UK jest spora szansa, że produkty spożywcze nie będą Polakom smakować. Są inne niż nasze.

Oczywiście, można sobie, przynajmniej w jakimś stopniu, z tym poradzić. Możemy kupować jedzenie w polskich sklepach albo korzystać z droższych supermarketów i sięgać po produkty z wyższej półki. Albo po prostu się przyzwyczaić. Opcji jest kilka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *