Praca na wyspach nie jest taka dobra?

W Anglii możemy spotkać się z tym, że nie jest tak, jakbyśmy chcieli, żeby tam było. Może po prostu nie dowiedzieliśmy się, jak tam jest naprawdę? To, ile zarabiamy nie ma większego znaczenia, ważne jest ile możemy za zarobione pieniądze kupić. Ceny w Wielkiej Brytanii są na tle wielu państw europejskich – w tym Polski – wysokie i często okazuje się, że pomimo wysokich zarobków nie na wszystko nas stać. Drogi jest wynajem czy kupno domu.

A ostatnio ceny te nawet podrożały. Droga jest również żywność. Robiąc zakupy w sklepie, coraz częściej zostawiamy przy kasie kilkadziesiąt, a nawet sto funtów. Podobnie jest z opieką nad dziećmi, energią, paliwem, biletami i innymi wydatkami, przed, którymi trudno ucieć. Odpowiedzią na tą sytuację może być minimalizowanie wydatków oraz cięższa i dłuższa praca.. Ponieważ pracujac możemy dużo zarobić (zwłaszcza jeżeli przeliczymy na złotówki) i ponieważ mamy duże wydatki, warto więcej zarabiać. Ale jak zarobić w UK więcej pieniędzy? Jest kilka różnych sposobów ale chyba najłatwiejszym jest praca na nadgodzinach.

O ile tylko jest taka możliwość, wielu Polaków chętnie korzysta z tego rozwiązania i pracuje 50, 60 i 70 godzin tygodniowo. Oczywiście praca w czasie nadgodzin jest opcją, z której nie musimy korzystać, ale lepsze stawki powodują, że często ta pokusa jest zbyt silna. Tym bardziej, że wszyscy dookoła robią dokładnie to samo. Możemy też ograniczyć wydatki i zarobione pieniądze na standardowym etacie powinny nam wystarczyć. Jak coś chcemy, to możemy to zrobić ;)

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *