Postęp cywilizacyjny a zwykły człowiek

Postęp jaki dokonuje się na naszych oczach na całym świecie – nie chodzi tu o postęp kulturowy bo ten od setek lat pozostaje praktycznie niezmienny, szczególnie w krajach arabskich, tylko o postęp w dziedzinie techniki – pozwala nam odkrywać to co do tej pory było nie odkryte a także pokonywać bariery, które do tej pory były nie do pokonania. Jeździmy szybciej, dalej, bezpieczniej. Pracujemy lżej, budujemy stabilniej. Postęp jest zauważalny dosłownie w każdej dziedzinie naszego życia.

W dawnych czasach, gdy nie było tak szeroko rozwiniętej komunikacji między ludźmi i między krajami, rozwój przebiegał w zasadzie lokalnie. Rzadko kiedy naukowcy z całego świata spotykali się aby wymienić się poglądami. Przywódcy krajów, które dysponowały takimi geniuszami raczej też nie chętnie dzielili się z innymi przywódcami swoją wiedzą. Każdy kraj chciał być najlepszy i najsilniejszy, co oczywiste wiązało się z potęgą i panowaniem nad światem.

Dzisiejsze czasy jednak pozawalają naukowcom z całego świata pracować nad jednym projektem. Dzięki szeroko pojętej komunikacji po przez Internet, z każdego miejsca na wiecie można wysłać innym naukowcom różne raporty dotyczące fazy konkretnego badania. Dodatkowo technicy, naukowcy i badacza z różnych dziedzin spotykają się na sympozjach naukowych i branżowych praktycznie każdego roku. Takie spotkania na szczytach dodatkowo pomagają rozwijać się nauce.

Wiedzę czerpiemy najczęściej z książek, gdyż jest to fachowa literatura. W obecnych czasach jednak wiedzę możemy również czerpać z internetu. Np. Wikipedii czy różnych for internetowych (dowiedz się więcej: porady motoryzacyjne)

Dla przeciętnego człowieka zmiany jednak nie zachodzą tak szybko ja na globalnym świecie. Przeciętny człowiek chce po prostu coś zjeść, wyjść czasem do kina, wyjechać na wakacje i odpocząć. Postęp globalny w zasadzie go nie interesuje. To co widzimy w telewizji często odbiega od tego co widzimy za oknem. Trzeba sobie zadać pytanie czy aby różne nurty ideowe, które rządzą światem nie tworzą sztucznego zamieszania w celu ukrycia prawdziwego stanu rzeczy czyli cofania się rozwoju cywilizacyjnego?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *