Praca na nocną zmianę

Praca na tak zwane “nocki” czyli praca w godzinach nocnych, najczęściej od 22:00 do 6:00 rano, ma dość duże grono osób, które uważają ją za świetne źródło dochodów. W nocy pracują przeważnie pracownicy zakładów przemysłowych, piekarze i cukiernicy którzy muszą zaraz z rana dostarczyć swoje świeże wypieki do sklepów, ale także taksówkarze, pracownicy lokali rozrywkowych i gastronomicznych. Jest spora ilość zawodów w których możemy podjąć pracę na nocki.

Ile można zarobić pracując na nocki?

Nie ma tutaj jednej stawki dla wszystkich, to rzecz oczywista. Inaczej zarabia obrotny taksówkarz, który bierze każdy możliwy kurs, lub który doi co drugiego nieświadomego klienta a inaczej zarobi pracownik przy taśmie w zakładzie produkującym akcesoria samochodowe. Przepisy w tym wypadku określają tylko stawkę minimalną jaką pracownik zatrudniony na umowę o pracę powinien otrzymać, na rok 2014 jest to 1680 zł brutto. Określają również stawkę nocną jaka powinna być wypłacana pracownikowi i na rok 2014 jest to 20% stawki godzinowej minimalnej płacy.

Nie są to kolokwialnie mówią kokosy, ale prawda jest nieco inna niż mówią przepisy. W rzeczywistości pracodawcy płacą więcej osobom, które przychodzą do pracy na noc ponieważ chcą ich w ten sposób zmotywować. Oczywiście dużo zależy od branży w jakiej się pracuje.

Praca w nocy z pewnością jest bardziej uciążliwa dla nas niż praca w godzinach dziennych. Dlatego ten dodatek ma zrekompensować nam straty poniesione z tytułu dyskomfortu pracy na nocną zmianę.

Zarobek taksówkarza

Najczęściej myśląc o pracy w nocy, myślimy o pracy taksówkarza. Ile taki taksówkarz może zarobić? Śledząc wypowiedzi taksówkarzy nie można jednoznacznie stwierdzić ile, ponieważ każdy pisze inną stawkę.

jestem taksowkarzem z warszawy i od 10 lat nie zarobilem na czysto wiecej niz 2tys zl.

[...]

A ja jestem taksowkaezem ze szczecina, szukam obecnie innego zajecia bo z tego to juz na oplaty nie starcza.duzo moich kolegow poszlo jezdzic do pksu albo na tramwaje.Wstają o 4.30 rano i zarabiają do 2 tys. wiec gdyby bylo jak mowicie, to nikt znich nie zmienilby chyba pracy?

[...]

jestem taksówkarzem z Warszawy pracuje w dużej korporacji zarabiam 8500-10000 zł miesięcznie na rękę. Chyba że mam jakąś poważniejsza usterkę auta to zarobie 5000zł no ale wypadki chodzą po ludziach. Ja nie narzekam. Skąd takie ceny 800-1600zł??? To przecież lepiej jest na bezrobotnym piwo pić.

[...]

Jak widać nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jedno jest jednak pewne, pracując dużo, zarobimy dużo, i to nie koniecznie na nocną zmianę.

 

Źródło: Epraca

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *