Jak nie popełnić gafy przy dawaniu prezentów w pracy?

guinea-pig-1969698_960_720Chociaż nie ma formalnych „zasad” etykiety biznesowej, które wymagałyby od każdego podarowania współpracownikowi lub szefowi, wiele osób wymienia prezenty dla mężczyzn i kobiet w pracy. Ważne jest, aby pamiętać, że przekazanie niewłaściwego prezentu może przekazać wiadomość zbyt osobistą, romantyczną, a nawet obraźliwą. Ryzykujesz również, że odbiorca poczuje się niekomfortowo, jeśli nie odwzajemni się, lub odstraszy współpracowników, jeśli twój prezent wydaje się nadmierny.

Wybór odpowiedniego prezentu dla współpracownika może być trudny. Jednak pewne prezenty nigdy nie powinny być wręczane, ponieważ mogą być źle interpretowane i traktowane negatywnie. O jakie prezenty chodzi?

Przedmioty „dla dorosłych”

Produkty, które można uznać za seksualne, są nieodpowiednie (a nawet nielegalne) w miejscu pracy. Nigdy nie powinieneś prezentować niczego „dorosłego” w naturze w miejscu pracy, nawet najbliższym współpracownikom. Dotyczy to nie tylko rzeczy oczywistych, takich jak pornografia i zabawki dla dorosłych, ale obejmuje także dzieła sztuki, książki oraz wszelkie obrazy lub rendering przedstawiające nagość lub mogące sugerować akt seksualny.

Prezenty niosące ze sobą dyskryminujące lub poniżające przesłanie

Nigdy nie dawaj prezentów, które mogłyby zostać uznane za obraźliwe dla kobiet, mniejszości lub jakiejkolwiek rasy, kultury, grupy lub osoby niepełnosprawnej – nawet jeśli są prezentowane w „duchu zabawy”. Obejmują one karty, prezenty, dzieła sztuki, karykatury, publikacje i każdy inny element, który można interpretować jako stereotyp lub dyskryminujący.

Prezenty o orientacji politycznej i religijnej

O ile ktoś nie poprosił o konkretny przedmiot polityczny lub religijny, książkę lub prezent, nie próbuj zgadywać odpowiedniego. Jeśli spełnisz konkretną prośbę, pamiętaj, że przedmiot może nadal obrażać kogoś innego w biurze, więc daj go swojemu współpracownikowi w wersji zapakowanej i prywatnie.

Produkty do pielęgnacji ciała

uwodzenie.orgPrzedmioty do pielęgnacji i rozmaitości są na ogół zbyt osobiste, aby je dawać, zwłaszcza członkom płci przeciwnej. Jeśli już, może wysłać niewłaściwy komunikat o tym, co myślisz o ich higienie. Obejmuje to produkty do pielęgnacji ciała i skóry, perfumy, szczoteczki do zębów, szczoteczki do włosów i różne produkty do golenia. Ten pachnący balsam do rąk, który uwielbiasz, może wydawać się dobrym pomysłem, ale twój współpracownik może mieć alergie lub astmę, które uniemożliwiają mu korzystanie z niego.

Odzież intymna

Wszystkie bielizny, a w większości przypadków wszelkie artykuły odzieżowe, z wyjątkiem czapek, szalików lub rękawiczek, są nieodpowiednimi prezentami, których przez to lepiej nie dawać współpracownikom lub szefowi. Korporacyjna koszulka jest akceptowalna, ale może wydawać się trochę „tania”.

Biżuteria romantyczna

Jeśli dajesz biżuterię, trzymaj się drobnych, nieformalnych przedmiotów i dawaj je tylko członkom tej samej płci – chyba że prezent pochodzi od grupy.

To najważniejsze zasady, dzięki którym nie popełnisz gafy przy dawaniu prezentu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *