Opony do SUV-ów

mature-1749597_1280

W poniższym artykule dowiesz się o różnicach pomiędzy oponami do samochodów osobowych oraz SUV-ów. Przede wszystkim rodzaj nawierzchni drogi, po której samochód się porusza, warunkuje konieczność wykorzystania specjalnych opon do pojazdów terenowych. Opony do samochodów osobowych są skonstruowane do jazdy po drogach publicznych, podczas gdy opony do SUV-ów i pojazdów terenowych umożliwiają zjechanie na zabłocone i kamieniste drogi. Warunkuje to także specjalną rzeźbę bieżnika danych opon – jest on bardziej guzowaty i większy. Poza tym dane opony posiadają wyższe ściany boczne – pomaga to w zapobiegnięciu uszkodzenia opony przez felgę. Opony do jazdy terenowej zapewniają samochodowi pewniejszą przyczepność do  drogi szutrowej lub w miejscu, gdzie droga jest całkowicie pozbawiona nawierzchni. Z drugiej strony opony do jazdy samochodami osobowymi po drogach miejskich skonstruowane są do codziennej jazdy po gładkich nawierzchniach drogi oraz określonym poziomie komfortu. Jeśli chodzi o komfort, opony do jazdy po drogach miejskich posiadają rzeźbę bieżnika o zmniejszonej emisji poziomu hałasu, który odprowadza wodę z powierzchni stykowej opony z nawierzchnią drogi. Nie zapomnij sprawdzić również tarcz hamulcowych na Euautoczesci.pl. Kolejnymi parametrami, które wyróżniają opony do SUV-ów są:

● Większe rozmiary. Czasami właściciele samochodów stosują dane opony do zwiększenia prześwitu auta.

● Większa masa. Jest ona określona przez ich większą wytrzymałość.

● Bardziej wytrzymała mieszanka, z której wykonane są opony.

● Budowa ścian bocznych opony. Grubsze ściany boczne opony są niezbędne do jazdy po trudnej jazdy terenowej i poradzenia sobie z większą masą SUV-a.

● Zakres prędkości i nośność. W porównaniu ze standardowymi oponami do samochodów osobowych, opony do SUV-ów są skonstruowane na większą nośność, jednakże niższe prędkości.

W sklepach internetowych możesz znaleźć specjalne rodzaje opon do SUV-ów do jazdy po błocie, żwirze i kamieniach, itp. Różnorodni producenci oferują opony oznaczone symbolami A/T, H/T, M/T, które oznaczają odpowiednio przystosowanie do jazdy terenowej, do jazdy po autostradach i jazdy terenowej, a także do jazdy po zabłoconych drogach terenowych.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *