Sprzęt sportowy w firmie – co można wrzucić w koszty?

gym-455164_640Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma wydatkami, zakupami, a także pilnowaniem wszelkich kwestii skarbowych, podatkowych i księgowych. Właściciele firm doskonale potrafią planować wydatki w taki sposób, aby móc jak najwięcej wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu można obniżyć swoje zobowiązania podatkowe.

Wrzucanie w koszty wielu firmowych zakupów to opcja, na którą decydują się praktycznie wszyscy właściciele firm, zarówno niedużych firemek, jak i wielkich przedsiębiorstw. Dzięki zakupom na firmę można też wrzucić w koszty wiele wydatków, które wcale nie są w stu procentach związane z działalnością firmy. Warto jednak umieć udowodnić, że akurat konkretne zakupy były ważne i niezbędne z perspektywy funkcjonowania firmy. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie na etacie lub na współpracy dobrego księgowego, który potrafi doradzić wszelkie kwestie podatkowe, zna się na obowiązujących przepisach i doskonale wie, co obecnie można sobie w koszty bezproblemowo wrzucać, a z czym uważać.

Firmowa siłownia z obniżonymi kosztami

W koszty prowadzenia działalności można sobie wrzucić wszystkie wydatki związane z funkcjonowaniem firmy. Mogą to być także wszelkie udogodnienia dla pracowników i przygotowywane dla nich benefity. W koszty wrzucamy imprezy firmowe, prezenty dla pracowników, karty na siłownię czy inne wydatki związane z pozafinansowym motywowaniem pracowników. Możliwe jest również wrzucenie w koszty wszystkich elementów, które są potrzebne do zorganizowania siłowni dla pracowników. Takie pomieszczenia są coraz bardziej popularne, zwłaszcza w dużych firmach, w których pracownicy na co dzień wykonują swoje obowiązki przy biurkach. Kilka czy kilkanaście godzin dziennie codziennie w jednej pozycji to kiepskie rozwiązanie dla zdrowia. Dlatego też pracownicy chętnie korzystają z siłowni i możliwości rozruszania się, zadbania o kondycję czy zrobienia sobie aktywnej przerwy w pracy. Firmowe siłownie mają sporo zalet, dlatego też powstają coraz częściej. Pracownicy mogą dzięki temu zaoszczędzić pieniądze jakie wydaliby na siłownię na mieście, a także czas, jaki trzeba byłoby poświęcić na dojazd do takiej siłowni.

Stawiaj na dobry sprzęt

Pracodawcy, którym zależy na zorganizowaniu siłowni dla pracowników, powinni zadbać o to, by była ona wyposażona w dobrej jakości sprzęt. Choć jest to oczywiście spory wydatek, to zdecydowanie starczy na dłużej. Słabe sprzęty są krótkotrwałe, awaryjne, najczęściej po kilku latach trzeba je wymieniać na nowe. Bieżnie Kettler, dobrej marki atlasy do ćwiczeń czy rowery stacjonarne to natomiast sprzęty, które doskonale spełniają swoje zadanie, są solidne, stabilne i niezawodne, a jednocześnie można mieć pewność, że będą służyły w niezmienionym stanie przez długi czas. Inwestycja w sprawdzone marki i doskonałej jakości sprzęty to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż kupowanie tanich urządzeń na siłownię. Kiepsko wyposażone wnętrze do ćwiczeń z pewnością nie będzie przyciągało pracowników i raczej będzie świeciło pustkami. Co oznacza, że nie będzie miało żadnego wpływu na lepszy komfort pracy pracowników ani na ich zwiększoną motywację.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *