Zalety korzystania z porównywarek ubezpieczeń OC/AC

erik-mclean-zrns2r5azu0-unsplash_800x533

Porównywarki już dawno zrewolucjonizowały branżę ubezpieczeń w Polsce. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby zyskać dostęp do bardzo wygodnego oraz intuicyjnego kalkulatora OC i AC, a także dodatkowych polis. Oto najważniejsze zalety internetowych porównywarek.

Wszystkie oferty w jednym miejscu

Wiodące porównywarki ubezpieczeniowe, takie jak KioskPolis, gromadzą w jednym miejscu oferty wszystkich sprawdzonych towarzystw działających na polskim rynku. Nie trzeba już odwiedzać stron internetowych poszczególnych ubezpieczycieli, aby przekonać się, co mogą zaproponować. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są również zagregowane w postaci internetowych rankingów, ale kalkulatory mają nad nimi jedną bardzo ważną przewagę – oferty tam dostępne są aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Wygodne filtrowanie i porównywanie ofert

Po wypełnieniu krótkiego formularza użytkownikowi zostają przedstawione wszystkie propozycje spełniające jego kryteria i potrzeby. Zasadę działania kalkulatora można poznać pod poniższym adresem:

https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/?stepKey=1-model

Oferty towarzystw ubezpieczeniowych można filtrować zgodnie z oczekiwaniami. Wybrane opcje można bezpośrednio zestawić, aby poznać ich najmocniejsze strony i zalety, a także poszukać ewentualnej przewagi nad konkurencją. Przed wyborem ubezpieczenia warto zapoznać się także z dokumentem OWU, czyli jego ogólnymi warunkami. Tam znajdują się wszystkie istotne definicje oraz ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela i zasady świadczenia usług. Ubezpieczanie pojazdów nigdy nie było równie proste!

Oszczędność czasu

Wymieniając zalety internetowych kalkulatorów, trudno nie zwrócić uwagi na oszczędność czasu. Dzięki nim nie tylko nie musimy odwiedzać stacjonarnych punktów ubezpieczycieli, ale także ich stron internetowych. Wszystkie oferty w jednym miejscu to ogromne ułatwienie dla osób zainteresowanych wykupieniem polisy. Oznacza to w praktyce wiele godzin, a nawet dni oszczędności. Dotyczy to klientów, którym zależy na znalezieniu najkorzystniejszej oferty dostępnej na rynku. Ogromną oszczędność czasu zapewnia także możliwość zakup polisy przez internet. Dokument zostanie wysłany na wskazany adres mailowy. Z takiego rozwiązania przy okazji ucieszą się zapominalscy, a należy pamiętać, że za zwłokę w ubezpieczeniu pojazdu grożą wysokie kary sięgające nawet dwukrotności minimalnego wynagrodzenia brutto.

Ubezpieczenia komunikacyjne w najkorzystniejszych cenach

Przy wszystkich wspomnianych wcześniej zaletach prawdopodobnie najważniejsza dla konsumentów jest niższa cena ubezpieczeń. Nie chodzi tu wyłącznie o znalezienie najkorzystniejszej finansowo oferty spośród propozycji towarzystw ubezpieczeniowych, ale również fakt, że polisy kupowane przez internet są z zasady tańsze. Widać to zwłaszcza w sytuacji, w której korzystamy z pakietu ubezpieczeniowego, na przykład najpopularniejszego AC plus OC, ale także bardziej rozbudowanych opcji.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Zaletą kupowanie ubezpieczeń przez internet jest także bezpieczeństwo. Dane uzupełnione w formularzu pozostają poufne i nie są przekazywane innym podmiotom. Warto wiedzieć, że internetowe kalkulatory są po prostu licencjonowanymi agentami ubezpieczeniowymi, więc nie ma się czego obawiać, podobnie jak w przypadku płatności przez internet, która finalizuje transakcję.

Z usług agentów ubezpieczeniowych korzystamy od dawna, a w XXI najwygodniej wybrać pośredników internetowych!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *