Jak wybrać dozownik do mydła?

41b4847b62df8a9c2f2685407eed4476

Prawidłowa aplikacja mydła na dłonie to pierwszy krok w procedurze poprawnego mycia rąk. Powinna być ona wspierana profesjonalnymi akcesoriami. Wśród nich najważniejsze są specjalnie zaprojektowane dozowniki, spotykane często w toaletach publicznych i miejscach codziennie odwiedzanych przez wiele osób. Aby obsługa tych urządzeń była prosta i bezproblemowa, warto wybierać je z rozwagą. Zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę.

Rodzaje aplikatorów mydła – sprawdź dostępne modele

Różnorodność dozowników do mydła sprzyja dokonaniu satysfakcjonujących zakupów. Możesz przebierać nie tylko w kształtach i kolorach, ale przede wszystkim decydować o sposobie obsługi i rodzaju dawkowanego preparatu. Wśród najpopularniejszych urządzeń znajdują się dozowniki do:

  • mydła w płynie,
  • mydła w pianie,
  • preparatów do dezynfekcji,
  • uniwersalne, uzupełniane dowolnymi środkami myjącymi.

Wybór jest uzależniony przede wszystkim od miejsca montażu i potrzeb użytkowników, którzy mają z tych sprzętów korzystać.

Dozowniki mydła i środków odkażających – gdzie się je wykorzystuje?

Poszukując skutecznego wsparcia higieny w przestrzeniach publicznych, warto pamiętać, że dozowniki mydła w płynie są najczęściej spotykane. Można uzupełniać je preparatem nalewanym z kanistra lub specjalnymi wkładami kompatybilnymi z konkretnym modelem urządzenia. Chcąc jednak, aby konsystencja środka myjącego była przyjazna dla skóry, a sam preparat wydajniejszy, lepiej postawić na aplikatory mydła w pianie. Zyskuje ono popularność dzięki łatwiejszemu rozprowadzaniu na skórze i oszczędności – wystarczy niewielka ilość, aby oczyścić ręce. Ten rodzaj środka szczególnie przypada do gustu dzieciom, ponieważ nie spływa z dłoni.

Dozowniki preparatów dezynfekcyjnych sprawdzają się z kolei wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do bieżącej wody. Nie wymagają spłukiwania, umożliwiając szybkie odkażanie, niezależnie od miejsca.

Poznaj kluczowe parametry podczas wyboru dozownika do mydła

Jeśli chcesz, żeby aplikator perfekcyjnie spełniał swoją funkcję, zwróć uwagę na:

  • pojemność – małe urządzenia to trafne rozwiązanie do łazienek, w których natężenie ruchu jest umiarkowane. Większe są niezbędne do często odwiedzanych toalet publicznych (w galeriach handlowych, obiektach kulturalnych, biurowcach, na dworcach i lotniskach),
  • sposób obsługi – za najbardziej higieniczne uznaje się modele automatyczne. Ich bezdotykowa obsługa gwarantuje pełną sterylność. To urządzenia z czujnikiem, zasilane elektrycznie i samodzielnie dozujące odpowiednią ilość płynu,
  • materiał wykonania – produkty tego typu są tworzone z tworzywa sztucznego ABS oraz stali nierdzewnej. To surowce odporne na uszkodzenia mechaniczne powstające wskutek intensywnej eksploatacji – zarysowania, pęknięcia czy odbarwienia. Co ważne, można je z łatwością utrzymać w czystości,
  • sposób napełniania – do wyboru są urządzenia uzupełniane z kanistra lub specjalnymi wkładami. Pierwsze rozwiązanie jest bardziej uniwersalne, wymaga jednak dźwigania ciężkich opakowań, z których dolewa się mydło. Druga opcja zapewnia większą wygodę, lecz ogranicza pod względem doboru środka myjącego – wkład musi bowiem pasować do konkretnego modelu dozownika.

Chcąc mieć pewność, że wybierasz idealny aplikator, zweryfikuj potrzeby użytkowników toalety. Liczy się przede wszystkim częstotliwość korzystania, aby produkt sprostał wymaganiom użytkowym każdej z odwiedzających łazienkę osób. Trafny dobór pojemnika na mydło to gwarancja zachowania higieny i wynikającego z niej bezpieczeństwa.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *