Korzystaj z komputera chroniąc swoje oczy, czyli jak dopasować odpowiednie okulary

Naocare-za-kompjuter-Slika00013

Komputery stały się podstawowym narzędziem w codziennym życiu człowieka. Wykorzystywane są w różnych celach w domu, w pracy, szkole i innych miejscach. Tymczasem kilka godzin dziennie wpatrywania się w ekran powoduje dyskomfort widzenia, będący efektem przeciążenia wzroku. Aby zminimalizować uczucie zmęczenia oczu, warto wybrać się do okulisty, który może zalecić zakup odpowiednich okularów do komputera.

Zmęczenie oczu

Długie i nieustanne korzystanie z komputerów powoduje zmęczenie ciała i oczu, co z kolei prowadzi do utraty koncentracji i wydajności. Zmęczenie podczas wpatrywania się w monitor jest powodowane przez różne czynniki, a są to m.in.: ciągły wysiłek wzrokowy, słaby kontrast monitorów i niewłaściwe oświetlenie w pomieszczeniu. Efekty siedzenia przed komputerem odczuwają zarówno osoby z wadami wzroku, jak i ci, u których żadnej wady nie stwierdzono. Jedni i drudzy mają możliwość noszenia okularów ze specjalnymi soczewkami, które można zakupić w profesjonalnych salonach optycznych.

Dobry Zakład Optyczny

Jednym z takich salonów jest Zakład Optyczny Krystyny Pokornej-Stafin, mający siedzibę w Dębicy. Firma ma bogatą, ponad 50-letnią tradycję. Pracuje w niej dwóch mistrzów optyki okularowej oraz pracownicy z długoletnią praktyką w zawodzie, co gwarantuje wysoki poziom świadczonych usług. Szczegóły oferty salonu zamieszczone są na stronie internetowej optyk-debica.pl.

W ofercie firmy znajdują się się m.in. specjalne szkła do pracy przy monitorach ekranowych. Posiadają one wysokiej jakości powłokę antyrefleksyjną, która pozwala wyeliminować uciążliwe dla oczu refleksy świetlne i odblaski, w efekcie czego użytkownicy widzą wyraźniej, a ich oczy mniej się męczą. W zależności od wady wzroku optyk proponuje klientowi najlepiej dopasowane dla niego soczewki do komputera.

Oferta Zakładu Optycznego

Salon optyczny w Dębicy ma do dyspozycji soczewki okularowe uznanego producenta. Wyróżniono wśród nich m.in. takie, które przeznaczone są dla osób między 20. a 40. rokiem życia, posiadające w dolnej części specjalną strefę, która ułatwia dostosowywanie wzroku przy częstym jego przenoszeniu z miejsca na miejsce. Soczewki minimalizują zmęczenie oczu i pozwalają na komfortowe widzenie przez cały dzień. Ponadto nadają się zarówno do okazjonalnego, jak i stałego użytkowania.

Rodzaj soczewek

Innym rodzajem szkieł okularowych do komputera są soczewki zaprojektowane specjalnie do pracy z komputerem. Wśród nich wyróżnia się takie, które przeznaczone są dla użytkowników koncentrujących się na pracy przed monitorem przez dłuższy czas oraz takie, które są odpowiednie dla użytkowników przeskakujących wzrokiem z monitora na oddalone osoby czy obiekty. Soczewki do komputera mogą posiadać dodatkowo barwienie filtrujące, które powoduje, że użytkownik widzi na ekranie obraz bliski naturalnemu i bardzo dobrze postrzega kolory.

Wysokiej jakości szkła okularowe dostępne są w ofercie Salonu Optycznego Krystyny Pokornej-Stafin (optyk-debica.pl),mieszczącego się w Dębicy. Firma posiada w swojej ofercie również oprawy okularowe, soczewki kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne. Oferuje nowości i nowinki z branży optycznej i może poszczycić się solidnością, terminowością oraz zadowoleniem klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *