Korzystaj z komputera chroniąc swoje oczy, czyli jak dopasować odpowiednie okulary

Naocare-za-kompjuter-Slika00013

Komputery stały się podstawowym narzędziem w codziennym życiu człowieka. Wykorzystywane są w różnych celach w domu, w pracy, szkole i innych miejscach. Tymczasem kilka godzin dziennie wpatrywania się w ekran powoduje dyskomfort widzenia, będący efektem przeciążenia wzroku. Aby zminimalizować uczucie zmęczenia oczu, warto wybrać się do okulisty, który może zalecić zakup odpowiednich okularów do komputera.

Zmęczenie oczu

Długie i nieustanne korzystanie z komputerów powoduje zmęczenie ciała i oczu, co z kolei prowadzi do utraty koncentracji i wydajności. Zmęczenie podczas wpatrywania się w monitor jest powodowane przez różne czynniki, a są to m.in.: ciągły wysiłek wzrokowy, słaby kontrast monitorów i niewłaściwe oświetlenie w pomieszczeniu. Efekty siedzenia przed komputerem odczuwają zarówno osoby z wadami wzroku, jak i ci, u których żadnej wady nie stwierdzono. Jedni i drudzy mają możliwość noszenia okularów ze specjalnymi soczewkami, które można zakupić w profesjonalnych salonach optycznych.

Dobry Zakład Optyczny

Jednym z takich salonów jest Zakład Optyczny Krystyny Pokornej-Stafin, mający siedzibę w Dębicy. Firma ma bogatą, ponad 50-letnią tradycję. Pracuje w niej dwóch mistrzów optyki okularowej oraz pracownicy z długoletnią praktyką w zawodzie, co gwarantuje wysoki poziom świadczonych usług. Szczegóły oferty salonu zamieszczone są na stronie internetowej optyk-debica.pl.

W ofercie firmy znajdują się się m.in. specjalne szkła do pracy przy monitorach ekranowych. Posiadają one wysokiej jakości powłokę antyrefleksyjną, która pozwala wyeliminować uciążliwe dla oczu refleksy świetlne i odblaski, w efekcie czego użytkownicy widzą wyraźniej, a ich oczy mniej się męczą. W zależności od wady wzroku optyk proponuje klientowi najlepiej dopasowane dla niego soczewki do komputera.

Oferta Zakładu Optycznego

Salon optyczny w Dębicy ma do dyspozycji soczewki okularowe uznanego producenta. Wyróżniono wśród nich m.in. takie, które przeznaczone są dla osób między 20. a 40. rokiem życia, posiadające w dolnej części specjalną strefę, która ułatwia dostosowywanie wzroku przy częstym jego przenoszeniu z miejsca na miejsce. Soczewki minimalizują zmęczenie oczu i pozwalają na komfortowe widzenie przez cały dzień. Ponadto nadają się zarówno do okazjonalnego, jak i stałego użytkowania.

Rodzaj soczewek

Innym rodzajem szkieł okularowych do komputera są soczewki zaprojektowane specjalnie do pracy z komputerem. Wśród nich wyróżnia się takie, które przeznaczone są dla użytkowników koncentrujących się na pracy przed monitorem przez dłuższy czas oraz takie, które są odpowiednie dla użytkowników przeskakujących wzrokiem z monitora na oddalone osoby czy obiekty. Soczewki do komputera mogą posiadać dodatkowo barwienie filtrujące, które powoduje, że użytkownik widzi na ekranie obraz bliski naturalnemu i bardzo dobrze postrzega kolory.

Wysokiej jakości szkła okularowe dostępne są w ofercie Salonu Optycznego Krystyny Pokornej-Stafin (optyk-debica.pl),mieszczącego się w Dębicy. Firma posiada w swojej ofercie również oprawy okularowe, soczewki kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne. Oferuje nowości i nowinki z branży optycznej i może poszczycić się solidnością, terminowością oraz zadowoleniem klientów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *