Jak poprawić zasobność naszego portfela?

Jeżeli nasza podwyżka w pracy stoi pod znakiem zapytania, możemy sami wpłynąć na stan naszego portfela stosując kilka skutecznych sposobów. Najskuteczniejszym ale zarazem najboleśniejszym sposobem są cięcia w wydatkach. No niestety, jeżeli nas na coś nie stać to po prostu tego nie kupujemy. Branie kredytów i innych form pożyczek ratalnych w bankach nie jest dobrym pomysłem na przyszłość.

Nie wiemy w końcu czy utrzymamy naszą pracę przez cały okres kredytowania a w wypadku zwolnienia a pracy i stracenia dochodów, kredyty nie znikną. Nadal trzeba je będzie płacić. To może spowodować w szybkim czasie wizytę komornika w naszym domu, jeżeli zaprzestaniemy spłacać długi.

Najlepiej jest zrobić sobie tabelę w której wypiszemy nasze dochody a po drugiej stronie wydatki. To znany i skuteczny sposób na podgląd naszego profilu i kierunków wydawania pieniędzy. Gdy rozpiszemy sobie nasze wydatki, w czytelny sposób będziemy mogli wykreślać z listy rzeczy, które możemy sobie podarować, a które są nam niezbędne.

Innym sposobem na poprawę naszych dochodów, oprócz oszczędzania co oczywiście może iść w parze, jest praca dodatkowa. I tutaj możliwości jest dość sporo. Wszystko zależy od naszych predyspozycji, stanu zdrowia, wykształcenia oraz czasu jakim dysponujemy. Na stronach z ogłoszeniami pracy jest sporo ofert dotyczących pracy dorywczej. ( np. w Bielsku-Białej: praca dorywcza).

Kolejnym sposobem są wspomniane wcześniej pożyczki. Tutaj również mamy sporo możliwości, bowiem banki bardzo chętnie pożyczą nam pieniądze. Oczywiście małe sumy, ale za to z dużym procentem. Warto jest się więc zastanowić zanim weźmiemy kredyt w banku, czy naprawdę go potrzebujemy? Doskonale wiesz, że pieniądze łatwo się wydaje, gorzej zarabia i oddaje.

Wszystkie sposoby na oszczędzanie muszą mieć jeden podstawowy mianownik: cała rodzina musi być zaangażowana w oszczędzanie. Samemu ciężko jest dźwigać ciężar jakim jest szereg wyrzeczeń.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Jak poprawić zasobność naszego portfela?

  1. Kobi
    12 listopada 2014 at 11:15

    Najlepiej pić tanie piwo i tanie żarcie z Biedronki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *