Dlaczego nie lubimy poniedziałków?

Godzina 6 rano, poniedziałek. Te słowa dla niektórych brzmią jak pierwsze wersy scenariusza jakiegoś horroru. Dlaczego nie lubimy poniedziałków? Statystyki mówią, że poniedziałki to dni kiedy nasza przydatność w prac i zarazem skuteczność jest tak samo niska jak w piątek. Zupełnie inne emocje towarzyszą nam w poniedziałek o 6 rano niż w piątek na fajrant a efektywność w pracy tak samo niska. Z czego to wynika? Przyczyn jest kilka ale wszystkie one mają jedną cechę wspólną, mianowicie weekend. Dwa dni wolnego, w których to dniach nie mamy obowiązków służbowych, nie musimy użerać się ze współpracownikami i z szefostwem są dla nad bardzo miłe i z chęcią chcielibyśmy by trwały bardzo długo. Niestety kończą się razem z dźwiękiem budzika w poniedziałkowy ranek.

To jak zderzenie z rozpędzonym pociągiem – mówi pan Paweł z Białegostoku, który na co dzień pracuje jak kurier. W pracy muszę być o 6 rano, dlatego wstać muszę o już o 5 rano aby zdążyć na czas - tłumaczy. Nic dziwnego więc, że jesteśmy sfrustrowani gdy na samą myśl o pracy w poniedziałek.

Czy jest jakaś szansa na pozbycie się niechęci do tego dnia tygodnia jakim jest poniedziałek? Tak aby praca tego dnia rozpoczynała się z uśmiechem na twarzy? Otóż wydaje się, że nie ma skutecznego wyjścia z sytuacji dopóki, dopóty nasza praca nie sprawia nam przyjemności. Czy zatem problem tkwi w rodzaju pracy jaką wykonujemy?

Statystyki mówią, że osoby, które lubią swoją pracę, “dochodzą do siebie” już koło godziny 10 rano w poniedziałek. Szybko wracają na tory jakimi jest sumienna praca od poniedziałku do piątku. Osoby, które nie lubią swojej pracy, nie są zdolne dobrze pracować nawet i do późnych godzin tego poniedziałkowego dnia.

Cóż zatem zrobić? Zmienić pracę? Jeżeli tak to na jaką? Odpowiedź jest prosta. Tak zmień pracę. A dobre oferty pracy możesz przejrzeć na przykład tutaj).

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *