Dotacje na sprzęt medyczny – sprawdź czy spełniasz warunki dofinansowania.

Jak założyć własny gabinet medycyny estetycznej?

Gabinet medycyny estetycznej jest szczególnie ważny z tego względu, że dotyka zdrowia ludzkiego, a niewłaściwie wykonywane zabiegi mają poważne konsekwencje dla zdrowia i życia pacjentów takich placówek. Właśnie dlatego podczas zakładania własnego gabinetu medycyny estetycznej należy zainwestować w odpowiedni sprzęt oraz fachowy personel medyczny. Gdzie tego szukać i jak się do tego zabrać? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Sprzęt potrzebny do zabiegów

Fachowy, profesjonalny sprzęt służący do zabiegów medycyny estetycznej nie należy do najtańszych elementów wyposażenia gabinetu. Nawet decydując się na używany wariant należy się liczyć z kosztami rzędu kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych, w zależności od ilości i rodzaju samych przyrządów. Jeśli nie mamy odłożonej potrzebnej gotówki, można wziąć pod uwagę kwestię kredytu. Jedną z opcji jest również dotacja na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Jak to działa?

Dotacje unijne szansą na nowy biznes?

Generalnie rzecz biorąc zakładając własne przedsiębiorstwo, niezależnie od rodzaju czy profilu działalności mamy do wyboru dwa rodzaje dofinansowań, dwa realizowane programy. Pierwszy z nich organizowany jest w ramach każdego regionu Polski- Regionalne Programy Operacyjne- dlatego w zależności od poszczególnego województwa mogą się nieco różnić. Wśród nich znajdują się właśnie placówki medyczne oraz gabinety medycyny estetycznej.

Nie ma co kryć, że dużo większą szansę na zdobycie takiego dofinansowania mają placówki posiadające podpisany kontrakt na refundację zabiegów z NFZ, co w przypadku gabinetów medycyny estetycznej również jest możliwe. W procesie rozpatrywania wniosków pod uwagę brane są również takie kwestie, jak rozmiar inwestycji w powiązaniu z kompleksowością, zasięgu terytorialnego, ilości przyjmowanych pacjentów itp. Otrzymane dofinansowanie można przeznaczyć na rozbudowę istniejących już placówek, działania związane z remontem, zakup wyposażenia medycznego, do czego zalicza się wspomniany sprzęt oraz dostosowanie infrastruktury do użytkownika nowego sprzętu medycznego.

Szczegółowe wytyczne dotyczące tego rodzaju dofinansowania można znaleźć w punktach informacyjnych związanych z regionalnymi programami operacyjnymi oraz na stronach internetowych właściwych dla województwa, w którym będziemy zakładać przedsiębiorstwo.

Jakie są inne możliwości?

Jeśli placówka nie będzie miała podpisanego kontraktu z NFZ może ubiegać się o dofinansowanie z działu zajmującego się dofinansowaniem małych i średnich przedsiębiorstw. Plusem tego właśnie wariantu jest większa częstotliwość niż w przypadku dofinansowań typowo medycznych. Placówka medyczna może się ubiegać o wparcie w ramach Działania 1.5: Rozwój przedsiębiorczości, dlatego będzie traktowana na równi z innymi przedsiębiorstwami. Dzięki temu dofinansowaniu można rozbudować już istniejącą placówkę lub utworzenie nowej, a także unowocześnienie niezbędnego dofinansowania. Skutkiem tej właśnie pomocy będzie wzrost obsłużonych pacjentów czy stworzenie nowych miejsc pracy.

Opracowano wspólnie z salonem kosmetycznym http://vesuna.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarz do “Dotacje na sprzęt medyczny – sprawdź czy spełniasz warunki dofinansowania.

  1. Emilia
    13 marca 2017 at 14:57

    Pomyślne napisanie wniosku oraz rozliczenie projektu zgodnie z wieloma szczegółowymi wytycznymi to nie lada wyzwanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *