Jak znaleźć dobrego pracownika?

Nie tylko pracownicy mają problem ze znalezieniem odpowiedniego zatrudnienia. Coraz częściej pracodawcy narzekają na brak odpowiednio wykwalifikowanych i doświadczonych osób na rynku pracy. Co roku trafiają na niego nowi absolwenci szkół średnich, policealnych oraz studiów – są wykształceni, ale niektórzy pracodawcy mają znacznie wyższe wymagania.

injob-garnitur

Stopa bezrobocia w Polsce według Głównego Urzędu Statystycznego spadła w lipcu do 8,6%, ale już w przypadku osób młodych, do 25 roku życia, jest ona ponad 2 razy większa, przekraczając 20%. Jednocześnie większość pracodawców wskazuje, że ma problemy z rekrutacją odpowiednich pracowników do swoich firm. W takim przypadku warto zastosować się do kilku porad, które znajdziesz poniżej.

Przygotuj czytelne ogłoszenie – to podstawa rekrutacji

Pracodawcy często przygotowują enigmatyczne ogłoszenia o pracę – pamiętaj o tym, że przy szukaniu pracowników, warto czytelnie określić swoje wymagania, by każdy kandydat wiedział, czego oczekuje od niego pracodawca. Warto także podać w ogłoszeniu płacę – co ciekawe, więcej kandydatów odpowiada na ogłoszenia o pracę, w których podano widełki dotyczące zarobków.

Daj szansę młodym – zainwestuj w przyszłość twojej firmy

Metody selekcji pracownikówWielu pracodawców od razu poszukuje pracowników z wieloletnim doświadczeniem na danych stanowiskach. Ich rynek jest jednak ograniczony, dlatego znalezienie kogoś odpowiedniego rzeczywiście może nastręczać sporo problemów. Młodzi, chociaż nie mają często praktyki, szybko się uczą – zainwestowanie w młodego, zmotywowanego pracownika może być strzałem w dziesiątkę dla twojej firmy.

Współpraca z firmami rekrutacyjnymi – powierz rekrutację ekspertom

Jeżeli chcesz znaleźć odpowiednich pracowników posiadających właściwe kwalifikacje, możesz również zdecydować się na współpracę z firmami specjalizującymi się w selekcji talentów do twojej firmy, jak na przykład inJob.com. Dzięki inJob.com można poszukiwać specjalistów w największych miastach w Polsce – wybrany przez ekspertów kandydat będzie mógł spełnić wszystkie twoje wymagania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *