Jak znaleźć dobrego pracownika?

Nie tylko pracownicy mają problem ze znalezieniem odpowiedniego zatrudnienia. Coraz częściej pracodawcy narzekają na brak odpowiednio wykwalifikowanych i doświadczonych osób na rynku pracy. Co roku trafiają na niego nowi absolwenci szkół średnich, policealnych oraz studiów – są wykształceni, ale niektórzy pracodawcy mają znacznie wyższe wymagania.

injob-garnitur

Stopa bezrobocia w Polsce według Głównego Urzędu Statystycznego spadła w lipcu do 8,6%, ale już w przypadku osób młodych, do 25 roku życia, jest ona ponad 2 razy większa, przekraczając 20%. Jednocześnie większość pracodawców wskazuje, że ma problemy z rekrutacją odpowiednich pracowników do swoich firm. W takim przypadku warto zastosować się do kilku porad, które znajdziesz poniżej.

Przygotuj czytelne ogłoszenie – to podstawa rekrutacji

Pracodawcy często przygotowują enigmatyczne ogłoszenia o pracę – pamiętaj o tym, że przy szukaniu pracowników, warto czytelnie określić swoje wymagania, by każdy kandydat wiedział, czego oczekuje od niego pracodawca. Warto także podać w ogłoszeniu płacę – co ciekawe, więcej kandydatów odpowiada na ogłoszenia o pracę, w których podano widełki dotyczące zarobków.

Daj szansę młodym – zainwestuj w przyszłość twojej firmy

Metody selekcji pracownikówWielu pracodawców od razu poszukuje pracowników z wieloletnim doświadczeniem na danych stanowiskach. Ich rynek jest jednak ograniczony, dlatego znalezienie kogoś odpowiedniego rzeczywiście może nastręczać sporo problemów. Młodzi, chociaż nie mają często praktyki, szybko się uczą – zainwestowanie w młodego, zmotywowanego pracownika może być strzałem w dziesiątkę dla twojej firmy.

Współpraca z firmami rekrutacyjnymi – powierz rekrutację ekspertom

Jeżeli chcesz znaleźć odpowiednich pracowników posiadających właściwe kwalifikacje, możesz również zdecydować się na współpracę z firmami specjalizującymi się w selekcji talentów do twojej firmy, jak na przykład inJob.com. Dzięki inJob.com można poszukiwać specjalistów w największych miastach w Polsce – wybrany przez ekspertów kandydat będzie mógł spełnić wszystkie twoje wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *