Dlaczego warto być profesjonalnym opiekunem dziecięcym?

Każdy, kto w niedługiej przyszłości będzie pisał maturę, musi podjąć decyzję jakie przedmioty dodatkowe wybrać, ponieważ będą one brane pod uwagę na wyższych uczelniach. Niektórzy już od dawna wiedzą, że pójdą np. na studia prawnicze lub na medycynę, inni natomiast cały czas się wahają i mają problem z podjęciem decyzji. Nie należy się tym jednak zamartwiać, ponieważ większość osób w tak młodym wieku nie wie jeszcze na jakie tory skierować swoją przyszłą edukację.

HOW-MUCH-TO-PAY-A-BABYSITTER-facebook

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie

Może warto zatem w wolnej chwili usiąść przed komputerem i przejrzeć aktualną listę uczelni i szkół policealnych (np. Pierwszego Niepublicznego Policealnego Studium Medycznego w Szczecinie). Być może po zapoznaniu się z pełną ofertą wszystkich placówek lub tych, które nas najbardziej zainteresują, znajdziemy kierunek, który będzie odpowiadał naszym zainteresowaniom i umiejętnościom.

Dla każdego kto kocha dzieci, lubi spędzać z nimi czas, a w przyszłości myśli nawet o pracy z nimi, ciekawą propozycją może być podjęcie nauki w szkole policealnej na kierunku opiekunka dziecięca.

Kształcenie w tym kierunku ma na celu przygotowanie osób uczących się do sprawowania profesjonalnej opieki nad dziećmi do lat trzech. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które mają problem z odnalezieniem się na rynku pracy, ponieważ w ten sposób mogą zyskać dodatkowe kwalifikacje.

Gdzie można podjąć pracę jako opiekunka dziecięca?

Opiekunka dziecięca może pracować w wielu miejscach, takich jak placówki opiekuńczo-wychowawcze (np. żłobki, kluby dziecięce, domy małego dziecka, pogotowia opiekuńcze, oddziały szpitalne, sanatoria, hospicja, zakłady opiekuńcze i przedszkola). Uczestnikom tego kierunku łatwiej będzie także podjąć pracę profesjonalnej niani u prywatnych osób, które nie chcą lub nie mogą oddać swojego dziecka pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej.

g01Opiekunki dziecięce zatrudniane są również w różnych centrach handlowych, w których znajdują się punkty opieki nad dziećmi, w czasie gdy rodzice robią zakupy. Osoby po tym kierunku mogą także podjąć pracę w hotelach, pensjonatach i domach wczasowych, które zapewniają swoim gościom możliwość skorzystania z profesjonalnej opieki nad dzieckiem. Odbywa się to zazwyczaj w formie klubu dziecięcego.

Absolwenci kierunku opiekunka dziecięca mogą pokusić się także o dofinansowanie do własnej działalności zajmującej się opieką nad dziećmi w formie spółdzielni socjalnej.

Egzamin końcowy

Nauka na kierunku opiekunka dziecięca (np. w Pierwszym Niepublicznym Policealnym Studium Medycznym w Szczecinie) kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikację. Każdy kto zda ten egzamin jest przygotowany na planowanie i organizację pracy opiekuńczej, wychowawczej oraz edukacyjnej. Kierunek ten dostarcza solidną porcję wiedzy w temacie pielęgnacji zarówno dzieci zdrowych jak i niepełnosprawnych. Opiekunka dziecięca wie także jak prowadzić z nimi zajęcia edukacyjne i wychowawcze. Zajmuje się promowaniem zdrowia i działaniami profilaktycznymi. Co najważniejsze, opiekunka dziecięca jest w stanie zadbać o zdrowie i życie naszego dziecka. Zostaje ona przeszkolona w zakresie udzielania pierwszej pomocy, więc w razie nieszczęśliwego wypadku będzie w stanie odpowiednio zająć się poszkodowanym dzieckiem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Dlaczego warto być profesjonalnym opiekunem dziecięcym?

  1. Mirka
    25 października 2016 at 13:45

    Znajoma pracuje w przedszkolu http://www.basniowyogrod.pl i powiem wam, że jest w tym cudowna co robi. Ma takie świetne podejście do dzieciaków, że nie rodzic nie ma wyrzutów sumienia jak ma zostawić tam dziecko na 8 godzin. Warto być dobrym opiekunem bo potem dobre przedszkola o nas zabiegają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *