Co może Ci zaoferować protetyka stomatologiczna?

Myślałeś o pracy protetyka stomatologicznego? Zobacz na czym polega ten zawód zanim podejmiesz decyzję o swojej karierze.

120

Dział stomatologii

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii, który ma za zadanie przywrócić prawidłowe funkcje zgryzu i piękny wygląd, a także odbudować nasze uzębienie. Metody wykorzystywane w dzisiejszej protetyce mocno odbiegają od tych, których używano kilka, bądź kilkanaście lat temu. Dzięki współczesnym wynalazkom techniki, takim jak komputeryzacja czy też najnowsze osiągnięcia dziedziny materiałowej, metody oraz tworzywa używane w protetyce zostały solidnie udoskonalone i stoją na bardzo dobrym poziomie, co przyczynia się do wysokiego komfortu pacjenta oraz ładnego, naturalnego wyglądu naszych zębów.

Naturalne czy implanty?

endokrynolog gdynia prywatnieNie sposób dzisiaj odróżnić naturalne uzębienie od tego poddanego leczeniu przy pomocy implantów. Protetyka przywraca pierwotne warunki zgryzu, który uległ deformacji lub został narażony na wszelkiego rodzaju ubytki na przełomie lat. – Piękny i szeroki uśmiech oraz wzrost samooceny związany z naprawą szkód lub powrotem do pierwotnego stanu uzębienia, pozytywnie wpływa na samopoczucie pacjenta. Białe zęby są wizytówką świadczącą o pewności siebie, wysokiej pozycji społecznej oraz informacją o tym, jak bardzo o siebie dbamy – przekonuje specjalista stomatolog z ES Dentica.

Protetyka skierowana jest dla wszystkich

Dzisiejsza protetyka jest skierowana do wszystkich, niezależnie od wieku oraz warunków finansowych. Różnorodność w doborze metod oraz finansowania umożliwia podjęcie leczenia protetycznego w praktycznie każdym przypadku. Oczywiście od każdej reguły są wyjątki. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzanie zabiegów z zakresu protetyki. Należą do nich m.in. choroby nowotworowe, osteoporoza, problemy z krzepliwością krwi, alkoholizm czy trudna do ustabilizowania cukrzyca. - Względnie zabiegom tego typu nie powinny poddawać się osoby niepełnoletnie, których kościec nie uległ jeszcze całkowitemu rozwinięciu, kobiety w ciąży, osoby chorujące na cukrzycę, choroby nerek, układu krążenia, schorzenia reumatyczne czy endokrynologiczne. Zakaz ten nie jest jednak bezwzględny, a decyzje podejmuje się indywidualnie, w zależności od konkretnego przypadku – dodaje stomatolog z ES Dentica.

Leczeniu poddają się przeróżne osoby, zarówno te o niewielkich brakach w uzębieniu, jak i ci, którzy posiadają większe ubytki oraz osoby starsze, potrzebujące leczenia o większym zakresie. W każdym z tych przypadków protetyka jest wysoce skuteczna, a pacjenci z niej korzystający – zadowoleni z efektów końcowych. Dzisiejsze implanty są bardzo dokładnie dostosowywane do potrzeb klienta. Przed podjęciem leczenia wykonuje się dokładne pomiary oraz badania w celu przygotowania idealnych implantów oraz zastosowania najwłaściwszej metody leczenia. Duży wybór implantów i metod, a także przystępna cena powodują, że dziedzina ta prężnie się rozwija, dzięki czemu pojawia się coraz więcej osób zainteresowanych tego typu leczeniem. Wybór protez jest ogromny – mogą one uzupełnić niewielkie braki w uzębieniu, zmienić kształt oraz wygląd pojedynczych zębów, bądź zniwelować spore braki. Przy czym dzisiejsze techniki oraz profesjonalny poziom leczenia sprawiają, że leczenie protetyczne jest komfortowe oraz szybkie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Co może Ci zaoferować protetyka stomatologiczna?

  1. Tolek
    9 sierpnia 2019 at 08:01

    Na całe szczęście implanty zębów stały się codziennością. Dzięki dużej ilości specjalistycznych gabinetów skrócił się też czas oczekiwania na ich wstawienie. Nowe technologie używane podczas prac protetyków sprawiają iż pacjenci nie muszą przechodzić dodatkowego stresu związanego z poprawą wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *