Biznes z wynajmu nieruchomości – osobie prywatnej czy firmie?

residence-2219972_640Wynajem nieruchomości to bardzo dobre i stabilne źródło dochodu, nic więc dziwnego, że wiele osób kupuje różne lokale tylko po to, by później czerpać zyski z ich wynajmu. Zanim jednak zdecydujemy się na wystawienie ogłoszeń o wynajmie, warto zastanowić się, czy chcemy współpracować z osobami prywatnymi czy z firmami. W przypadku niektórych lokali możemy sobie pozwolić na swobodną decyzję, komu chcemy je wynająć.

O tym, komu wynajmiemy mieszkanie, dom czy lokal, w dużym stopniu decyduje przede wszystkim rodzaj budynku oraz lokalizacja. Jeśli mamy mieszkania w domu wielorodzinnym, najczęściej jesteśmy skazani na wynajem osobom prywatnym. Firmy są bowiem zainteresowane przede wszystkim lokalami na parterach w budynkach, gdzie te miejsca są przeznaczone na działalność handlową i usługową. Podobnie jest w przypadku domów jednorodzinnych – niektóre pod względem wystroju czy lokalizacji mogą nadawać się na wynajem dla firmy, inne natomiast nie. Nie zawsze więc właściciel nieruchomości ma możliwość zdecydowania, komu chce wynająć mieszkanie czy lokal.

Firmy bardziej pewne i stabilne

Jeśli mamy do dyspozycji lokale, które nadają się zarówno pod wynajem prywatny, jak i firmowy, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie dla biznesu. Przede wszystkim, firmy są po prostu bardziej pewne, jeśli chodzi o płatności, nie zrezygnują z wynajmu z dnia na dzień, właściciel lokalu może mieć więc pewność, że będzie miał stabilne i długotrwałe źródło dochodu. Co więcej, w przypadku jakichkolwiek problemów z płatnościami, o wiele łatwiej jest egzekwować należności od firm niż od osób prywatnych, które z dnia na dzień mogą po prostu rozpłynąć się i unikać jakichkolwiek wezwań do zapłaty. Wnętrza wynajmowane firmom z pewnością utrzymają się też w lepszym stanie niż gdybyśmy zdecydowali się na wynajem osobom z małymi dziećmi czy ze zwierzętami. Jeśli chcemy mieć pewność, że cały wynajem będzie przebiegał na odpowiednim poziomie i z poszanowaniem wszelkich zasad, warto podpisać bardzo szczegółową umowę najmu, która będzie chroniła interesy zarówno wynajmującego, jak i najemcy.

Gdzie wystawiać ogłoszenia?

Aby znaleźć osoby chętne na wynajęcie lokalu, trzeba najpierw postarać się o wystawienie ogłoszenia o wynajmie. Powinno być ono jak najbardziej szczegółowe, zawierać wszelkie niezbędne informacje, a także sporo zdjęć. Dzięki temu można mieć pewność, że zgłaszać się będą jedynie osoby lub firmy, które faktycznie mogą być zainteresowane wynajmem danego lokalu. Dobrze jest wystawiać ogłoszenia na znanych, sprawdzonych i renomowanych portalach ogłoszeniowych, które cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Nie ma natomiast sensu spamowanie z ogłoszeniem wszędzie, gdzie się da, szczególnie na takich portalach, które są mało odwiedzane i nie przyniosą żadnego odzewu.

Materiał opracowano przy współpracy z portalem https://carted.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *