ASSETS NINJA, czyli co musi mieć program do inwentaryzacji

16255453032_d8248a11c6_b

Właściwe przeprowadzenie inwentaryzacji to kluczowe zadanie dla każdego przedsiębiorcy – i nie tylko. Ten proces, który obwarowany jest licznymi zasadami i procedurami wynikającymi bezpośrednio z ustawy o rachunkowości i z innych aktów prawnych. Jego nieprawidłowe przeprowadzenie grozi poważnymi konsekwencjami. Dlatego tak ważna jest precyzja, rzetelność, terminowość całej tej procedury. Na szczęście firma SMARTMEDIA dysponuje rozwiązaniem, które sprawi, że inwentaryzacja środków trwałych nie będzie już spędzać snu z powiek żadnego przedsiębiorcy.

Ten program to AssetsNinja – kompleksowe, systemowe rozwiązanie, które dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy SMARTMEDIA jest nie tylko jednym z najbardziej rozbudowanych na rynku, ale i takich, które można łatwo dostosować na potrzeby każdego klienta. Ten program należący do kategorii EAM (Enterprise Asset Management) jest zintegrowany z pełnym spektrum zewnętrznych urządzeń: czytników kodów kreskowych, kodów 2D i RFID.

Jakie są podstawowe komponenty AssetsNinja? Pierwszy z nich to tzw. moduł podstawowy. To rdzeń całego systemu, który pozwala na zarządzenie procesem inwentaryzacji, wpisywaniem i ewidencjonowaniem nie tylko środków trwałych, ale też np. wartości niematerialnych. Modułowa konstrukcja całego systemu – jeden z wyróżników podejścia SMARTMEDIA do klienta – pozwala na niemal dowolne łączenie i konfigurację kolejnych modułów. Dzięki temu klient dostanie tylko to, czego rzeczywiście potrzebuje, a nie – jak to często się zdarza – stos niepotrzebnych funkcji.

Kolejne moduły w ramach programu AssetsNinja to m.in. moduły ewidencyjne (w jego skład wchodzi moduł amortyzacji), moduły zarządzania majątkiem czy moduł zestawów, który umożliwia prowadzenie ewidencji np. zestawów komputerowych czy elementów maszyn. Jest też moduł zarządzania majątkiem, w którego skład wchodzą m.in.: moduł nieruchomości, magazynu, serwisu oraz moduł wypożyczeń.

Odrębne są moduły, które uzupełniają całe rozwiązanie i daję np. możliwość wspomnianej integracji czytników kodów kreskowych czy RFID. Na życzenie klienta SMARTMEDIA oferuje możliwość pełnego przystosowania istniejących modułów do potrzeb konkretnej firmy czy instytucji. System można też zintegrować z systemami FK, ERP czy też z zewnętrznym obiegiem dokumentów.

SMARTMEDIA od wielu lat działa na trudnym i wymagającym rynku, jakim są systemy informatyczne w procesach inwentaryzacji. Znamy branżę i wiemy, co potrzebują nasi klienci.

Program do inwentaryzacji

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *