System zarządzania magazynem WMS – na jakie korzyści możesz liczyć?

pexels-photo-7019212System zarządzania magazynem (WMS) to oprogramowanie stworzone, aby pomóc użytkownikom poprawić efektywność śledzenia zapasów i dostaw podczas przemieszczania się przez magazyn lub centrum dystrybucyjne. System WMS sprawia również, że niektóre procesy, takie jak przyjmowanie, kompletowanie i odkładanie produktów, są szybsze i dokładniejsze.

Korzyści z systemu zarządzania magazynem WMS

Oprogramowanie do zarządzania magazynem, niezależnie od tego, czy jest oferowane jako samodzielna usługa, czy jako część pakietu do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) lub pakietu do zarządzania łańcuchem dostaw – może znacznie usprawnić procesy. Na przykład w większości przypadków oprogramowanie WMS pomoże Ci:

  • Optymalizować zadania – wielu dostawców WMS oferuje opcje zmniejszające liczbę błędów ludzkich i przyspieszające typowe operacje magazynowe. Na przykład kody kreskowe lub skanowanie RFID mogą sprawić, że sortowanie, liczenie, kompletacja i odbiór będą dziecinnie proste.

  • Oszczędzać pieniądze – włączając narzędzia do raportowania, takie jak prognozowanie popytu i zapasy zarządzane przez dostawców, WMS może zagwarantować, że żaden produkt nie zostanie zmarnowany.

  • Lepiej obsługiwać klientów – być może największą zaletą dobrze zarządzanego magazynu są relacje między dostawcami a nabywcami. Oprogramowanie WMS może skrócić czas kompletacji, pakowania i wysyłki. Dzięki temu klienci szybciej otrzymają zakupy i będą bardziej zadowoleni z całego procesu.

Przewagi konkurencyjne wynikające z zastosowania oprogramowania do zarządzania magazynem

Dzięki automatyzacji podstawowych operacji magazynowych oprogramowanie WMS może zapewnić przewagę konkurencyjną nad innymi firmami na danym rynku. Możesz:

  • Rozwijać swoją firmę: im większa staje się Twoja firma, tym więcej musisz śledzić. Może to być kłopotliwe, gdy brakuje Ci ustandaryzowanego, łatwego w użyciu narzędzia do zarządzania magazynem, a już samo to sprawia, że inwestycja w skalowalny system WMS jest mądrym wyborem.

  • Zwiększ produktywność: pomagając określić, co jest najlepsze dla Twojego produktu i Twoich pracowników, oprogramowanie magazynowe może zaoszczędzić czas Twojego zespołu, co z kolei pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i poprawić morale w zespole.

  • Zwiększyć przejrzystość: konfigurowalne narzędzia do raportowania mogą zapewnić znacznie jaśniejszy i szerszy obraz produktu, pomagając planować z wyprzedzeniem, aby sprostać wymaganiom, a także ograniczyć nieporozumienia między Tobą a klientami.

Rozmiary biznesowe przy użyciu oprogramowania do zarządzania magazynem

Większość dostawców oprogramowania do zarządzania magazynem wycenia swoje oprogramowanie na moduły warstwowe. Oprócz określenia, czy chcesz zapłacić abonament, czy kupić licencję wieczystą – musisz określić, do której z poniższych kategorii rozmiarów biznesowych należysz. Np. mały biznes to zwykle pakiet podstawowy. Zazwyczaj moduły startowe są przeznaczone dla firm zatrudniających mniej niż 50 pracowników i od jednego do pięciu użytkowników. Bardziej zaawansowane funkcje mogą nie być dostępne w tym przedziale cenowym, ale mniejsze firmy zwykle nie potrzebują ich.

- Jak być dobrym kelnerem?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *