Zarabianie przez Instagram? To możliwe!

laptop-2838921_960_720

W ostatnich latach Instagram stał się bardzo popularny i zyskał ogromną liczbę zaangażowanych i aktywnych użytkowników. Wiele z nich wykorzystuje go do zarabiania i dobrze im to idzie. Jednak nie jest to takie proste, jeśli nie mamy dużej liczby odbiorców. W tym artykule omówimy jak skutecznie zarabiać przez Instagram.

Od czego zacząć?

Każda firma będzie oczekiwała od Ciebie dużej liczby obserwujących, dlatego musisz zadbać o to, aby Twój profil dobrze się prezentował. Jest na to kilka prostych sposobów:

-       uzupełnij swoje bio dokładnie – dodaj swój kontakt, trochę informacji o sobie i o czym postujesz. Ważne są słowa kluczowe, aby odpowiedni użytkownicy mogli Cię znaleźć. Dobrze napisane bio przyciągnie dużą liczbę odbiorców,

-       dodawaj odpowiednie hashtagi – Twoje zdjęcia nie będą szeroko dostępne bez dobrych hashtagów. Sprawdź, jakie będą najlepiej pasowały do Twoich postów i umieszczaj po kilka w każdym,

-       często wstawiaj posty – Twój profil powinien mieć ciekawe zdjęcia, żeby przyciągnąć i zaangażować dużą liczbę użytkowników. Najlepiej będzie, jeżeli będziesz wstawiać po kilka dziennie, ale nie rób tego jednocześnie, bo Twoja reputacja na tym ucierpi. Staraj się wrzucać przynajmniej jeden dobry post dziennie,

-       rób zdjęcia wysokiej jakości – Twoje zdjęcia muszą być bardzo dobre i unikatowe, żeby zwrócić uwagę odbiorców. Dobrym pomysłem jest obrabianie zdjęć, żeby prezentowały się jak najlepiej,

-       zwracaj uwagę na swoich obserwujących – żeby powiększyć grono swoich odbiorców, Ty również musisz podjąć wysiłek i odzywać się do nich. Komentuj i like’uj codziennie zdjęcia Twoich obserwujących lub innych ludzi, którzy wstawiają posty z Twojej niszy. W ten sposób wzbudzisz ciekawość znaczniejszej liczby ludzi i zwiększysz ilość odbiorców.

Co dalej?

Teraz gdy już wiesz jak zadbać o swój profil, dowiedz się, jak zacząć zarabiać na Instagramie.

  1. Posty sponsorowane

Bardzo popularną metodą jest pisanie treści sponsorowanych dla firm. W ten sposób można zarobić od kilkudziesięciu do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności, czy wrzucamy jednego posta, czy robimy całą kampanię dla marki. Można wrzucać pojedyncze wpisy lub podjąć stałą współpracę z firmą, która będzie nas sponsorowała. Poprzez tworzenie zdjęć promuje się dany produkt lub markę, następnie dodaje się odpowiedni opis z ich nazwami lub linki. Jest to bardzo szybki i prosty proces zarabiania pieniędzy.

Pamiętaj, żeby promowane produkty pasowały do Twojej niszy, aby Twój profil mógł sprawnie się rozwijać i zainteresować odbiorców.

  1. Marketing afiliacyjny

Kolejnym prostym sposobem na zarabianie na Instagramie jest afiliacja. Oznacza to promowanie danego produktu i otrzymywanie procentu z jego sprzedaży. Jest wielu blogerów, którzy reklamują jakiś produkt poprzez specjalne posty. Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich hashtagów. W rozwoju konta pomogą nam narzędzia jak Mass Planner lub Instagress. Cały proces polega na wrzuceniu dobrej jakości zdjęć produktu i dodanie linków afiliacyjnych.

  1. Sprzedaż zdjęć

Nie ważne czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem – możesz zarobić na sprzedaży swoich zdjęć. Na Instagramie możesz je łatwo wypromować i znaleźć ludzi zainteresowanych poszczególnymi zdjęciami. Wśród nich będą firmy i klienci indywidualni. Pamiętaj o dobrze dobranych hashtagach i znaku wodnym, który zostanie zdjęty po wykupieniu zdjęcia. Spróbuj też skorzystać z portali jak Twenty20 lub ShareRoot, gdzie możesz sprzedać swoje fotografie.

Jak widać, te 3 najpopularniejsze sposoby są łatwe oraz skuteczne i pomogą Ci zarobić w szybki sposób. Instagram jest używany przez wielu ludzi, dlatego łatwo dotrzeć do dużej liczby odbiorców. Więcej możesz dowiedzieć się na stronie Zarobkowy Ninja.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *