Czy warto płacić więcej za kosmetyki naturalne?

glass-3081015_640

Naturalne kosmetyki uchodzą za duże lepsze, często jednak ich cena przewyższa koszt zakupu zwykłego kremu lub szamponu. Czy warto wydać więcej pieniędzy na ekologiczną pielęgnację, a może to tylko zwykły chwyt marketingowy?

Dlaczego naturalne kosmetyki kosztują więcej?

Prawdziwie ekologiczne kosmetyki wytwarzane są w zupełnie inny sposób niż te drogeryjne. Nierzadko są produkowane ręcznie, w krótkich seriach, tak by nie było konieczne stosowanie sztucznych konserwantów. Nie ma w nich syntetycznych wypełniaczy, dzięki którym da się jeszcze bardziej obniżyć koszt produkcji, za to pozyskiwanie niektórych naturalnych substancji jest naprawdę kosztowne i skomplikowane.

W sklepach takich jak https://eranatura.pl/ kosmetyki są najwyższej jakości. Składniki pochodzą z ekologicznych upraw, dba się również o to, by opakowania nadawały się do recyklingu i nie zaśmiecały środowiska. W składzie nie ma parabenów, SLS, PEG-ów i innych syntetyków, które mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Lektura składu jest konieczna, ponieważ zdarza się, że kosmetyk opisywany jako „eko” wcale taki nie jest, bo skład ma w dużej mierze chemiczny – im krótsza jest ich lista, tym lepszy produkt dostajemy do ręki.

Badania i certyfikaty

Naturalne składniki muszą przechodzić testy, zarówno gdy chodzi o ich działanie, jak i wpływ na ludzki organizm. Naturalnych kosmetyków nie testuje się na zwierzętach, przez co pojawia się konieczność przeprowadzenia dodatkowych, specjalistycznych badań, na podstawie których uda się opracować idealną formułę. Jeśli producentowi zależy na otrzymaniu certyfikatu potwierdzającego ekologiczność kosmetyku, dochodzi kolejny koszt.

W kosmetykach dostępnych na https://eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/szampony-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/ substancje aktywne są w bezpiecznych dawkach, a dodatkowo w specyfikacji produktu jest zaznaczone, dla kogo jest to odpowiedni produkt, plus ewentualna adnotacja o możliwej reakcji alergicznej, na przykład na niektóre roślinne kompozycje zapachowe.

Polecamy:
- Energia elektryczna cena

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *