Energia elektryczna cena

20210820104514_g74664b473609605bdd604a905e869e0c7236135b6857ef647a2c39f522dc0e0de4da10e0f314bf5b4d62bfdab5cdf1897bb22d854630007b9bb5857d7c997b37_1280.jpg

We współczesnym świecie ciężko sobie wyobrazić życie bez dostaw energii elektrycznej. Przywyknęliśmy do tego, że prąd jest zawsze w gniazdku, a my mamy jedynie zapłacić za niego. Dla przykładu: może występować na przykład opłata abonamentowa, gdzie dostarczenie prądu jest na podstawie wykupionego abonamentu. Niekiedy można wykupić także dodatkowe usługi, ale wtedy zapłacimy wyższy rachunek.
A skąd w ogóle bierze się cena prądu?

Po pierwsze, ważne jest, z jakiej taryfy korzystamy. Taryfy mogą się dzielić ze względu na zapotrzebowanie na energię elektryczną. Do największych odbiorców energii elektrycznej należą fabryki np. cementownie, które korzystają z taryfy A. Natomiast duże firmy są w posiadaniu energii z taryfy B, a małe i średnie przedsiębiorstwa czy też gospodarstwa rolne dokonują opłat na podstawie taryfy C. Natomiast ta, z której każdy korzysta swoim domu, jest to taryfa G.

Ceny energii elektrycznej

Taryfa G11 należy do popularnych taryf energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Polsce. Używa się również taryfy G12. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, czym się różnią między sobą, należy najpierw rozszyfrować symbole taryf. Pierwsza litera „G” oznacza, że dotyczy ona gospodarstw domowych, a pierwsza liczba „1” świadczy o tym, że dotyczy miejsc o mocy, która nie przekracza 40 kW. Druga liczba określa ilość stref, w których pracuje instalacja.

Energia elektryczna cena może być bardzo różna w zależności od dostawcy. ENERGIA + Fachowiec to produkt skonstruowany dla tych, którzy najbardziej cenią sobie spokój i bezpieczeństwo, a do tego zawsze szukają najlepszej oferty.

Cena energii elektrycznej może się zmieniać

Ogólnie rzecz biorąc, cena energii elektrycznej jest w ciągłej fazie wzrostu. W ostatnich latach była na dość stabilnym poziomie. Natomiast od roku 2020 można zaobserwować jej spory wzrost. A w 2021 roku podniesiono ceny o kolejne paręnaście procent.

Z biegiem lat oczywiście potrzebujemy wytwarzać coraz więcej energii, ale co cieszy, to fakt, że jest obecnie znanych coraz więcej sposobów jej tworzenia. Na szczególną uwagę zasługują odnawialne źródła energii, które podczas jej wytwarzania nie wykorzystują zasobów ziemi, ale również nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery i nie zanieczyszczają w ten sposób środowiska.

Za sprawą wyczerpujących się paliw kopalnych i tendencji wzrostu rynku motoryzacyjnego, który rozwija się ku elektrycznej przyszłości samochodów, potrzeba na energię elektryczną będzie stale rosnąć i warto mieć tego świadomość.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *