Nie masz pomysłu na prezent urodzinowy dla dziecka? Sprawdź nasze sugestie

sincerely-media-s3tPywNsLSo-unsplashPrezenty urodzinowe dla najmłodszych potrafią spędzać sen z powiek. Choć wybór w sklepach z zabawkami i innymi produktami dla dzieci jest naprawdę spory, często trudno jest znaleźć coś, czego dziecko już nie ma. Maluchy mają obecnie tyle zabawek, że kupno kolejnej może być sporym wyzwaniem. Dobrze jest więc szukać ciekawych i nieszablonowych rozwiązań – im będzie bardziej oryginalnie, tym większa pewność, że prezent będzie unikalny, a maluch naprawdę się z niego ucieszy.

W poszukiwaniu prezentu dla dziecka warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego wiek. Czegoś innego potrzebuje bowiem kilkuletni maluch, a inne zabawki czy kreatywne prezenty będą odpowiednie dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Prezenty powinny być dopasowane do wieku, o czym często osoby obdarowujące zapominają. I w ten sposób maluszki dostają prezenty dla kilkulatków, a starsze dzieci – zabawki, z których już dawno wyrosły. Taki prezent raczej nie będzie trafiony. Dobrze jest więc skorzystać z wiedzy osób, które mają dzieci w podobnym wieku lub kupować w sklepach, które mają wyraźny podział na kategorie wiekowe, jeśli chodzi o oferowane produkty dla dzieci.

Dobry pomysł to zabawki kreatywne

Jeśli chcesz kupić zabawkę, która po kilku minutach nie wyląduje gdzieś w kącie, powinno być to coś, co będzie wciągało malucha i zachęcało do zabawy. Dobrym pomysłem są zabawki kreatywne, które uczą logicznego myślenia, pomysłowości, dostarczają dziecku różnych bodźców i działają na różne zmysły. Trzeba tu też jednak zachować umiar i rozsądek – rodzice najczęściej nie są zachwyceni, gdy kupujemy maluchom zabawki grające, hałasujące i mocno zaburzające ciszę i spokój. Zanim więc kupimy coś głośnego, jak choćby jakiś zabawkowy instrument, dobrze jest się najpierw upewnić, że rodzice malucha nie będą mieli nic przeciwko. Zawsze dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju klocki, puzzle, układanki. Zajmują dzieci dłużej niż tylko na chwilę, a jednocześnie pobudzają do myślenia.

Malowanki i kolorowanki

Ciekawą propozycją na prezent mogą być różnego rodzaju zestawy do kolorowania, akcesoria do malowania, kredki, farby, flamastry, modelina, ciastolina, piasek kinetyczny. Takie prezenty cieszą maluchy i zachęcają do długotrwałej zabawy. Warto również sprawdzić, co oferuje malowanie po numerach, które jest prawdziwym hitem ostatnich lat. Malowanie po numerach pozwala na tworzenie efektownych obrazków, które później można wykorzystać jako ozdobę dziecięcego pokoju. W ofercie producentów zestawów do malowania po numerach możemy znaleźć całe mnóstwo propozycji dla dzieci w różnym wieku. Zestaw do malowania na pewno zachęci do natychmiastowego wypróbowania, a dziecko będzie miało co robić przez długi czas. Być może okaże się, że jeden prezent pociągnie za sobą kolejny, podobny, a malowanie stanie się jedną z ulubionych aktywności dziecka i ciekawą pasją na wiele lat.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *