Urlop w buszu? Zadbaj o kondycję swojej pilarki spalinowej!

oto praca vegatolJeśli biwakujesz w buszu, będziesz wiedział, że jednym z najbardziej poręcznych narzędzi, jakie możesz mieć przy sobie, jest piła łańcuchowa. Jeśli znajdziesz drzewo na swojej drodze – i jest prawie pewne, że tak będzie, albo okaże się, że potrzebujesz drewna na opał, to masz niewielką alternatywę, z wyjątkiem wcięcia w dłoń tej zmotoryzowanej piły i kontynuowania ciecia.

Zapomnij o piłach ręcznych. Są powolne i pracochłonne, a jeśli napotkasz całe drzewo po drugiej stronie drogi, nie będziesz mógł liczyć na nikogo innego oprócz siebie, a jeśli myślisz, że możesz poradzić sobie wystarczająco z własnym wysiłkiem fizycznym, pomyśl raz jeszcze. Siekiery są trochę lepsze. Przydają się do łupania drewna, aby można go było wykorzystać do drewna opałowego, ale jako narzędzie do usuwania powalonych drzew, pomimo tego, co sugerują ci herkulesowi ścinacze drewna na corocznych targach rolniczych, są po prostu niepraktyczne. Pilarki okazują się najbardziej wydajne, z łatwością przeżuwają nawet najtwardsze drewno, szczególnie gdy są nowe, wypełniają je oleje biodegradowalne z http://vegatol.com/ i wszystko jest optymalne, prosto z fabryki. Aby tak było – musisz jednak sam zadbać o ich właściwą konserwację.

Konserwacja łańcucha

Piły łańcuchowe, podobnie jak każdy inny sprzęt mechaniczny, wymagają konserwacji – szczególnie jeśli chcesz, aby nadal działały jak najlepiej. Jest to nie tylko kwestia wygody, ale także bezpieczeństwa.

Tępa lub źle wyregulowana piła łańcuchowa, albo taka w której znajdują się słabej jakości oleje do pilarek nie tnie się dobrze, zmuszając cię do zwiększenia siły, co może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

Dla wielu takie urządzenie, jak piła łańcuchowa, może wydawać się przekraczać ich możliwości mechaniczne, a na przedmieściach może pojawić się pokusa, aby zabrać je do lokalnego mechanika, aby sprawdził czy wszystko jest w porządku i zadbał o jej konserwację, ale kiedy jesteś w buszu, jak się domyślasz nie masz szans na dostanie się do warsztatu, a pilarki spalinowe nadal (a może nawet jeszcze bardziej, gdy jesteś w buszu) wymagają:

  • regulacji
  • ostrzenia.

To nie jest trudne! A do utrzymania swojej piły łańcuchowej potrzebujesz niewielkiej wiedzy i doświadczenia. Zanim zaczniesz, zapoznaj się z instrukcją obsługi piły łańcuchowej oaz upewnij się, że wybierasz do niej odpowiednie ekologiczne oleje do pilarek. Przede wszystkim ta instrukcja powinna stanowić podstawowe wprowadzenie do konserwacji i części serwisowalnych przez użytkownika oraz sposobów postępowania z nimi. Jeśli instrukcja nie zawiera tych informacji, skontaktuj się ze sprzedawcą lub sprawdź, co do zaproponowania w tym temacie ma Internet.

Pilarki spalinowe są chłodzone powietrzem, podobnie jak kosiarki i przycinarki ogrodowe, i działają w świecie drobnego pyłu i drobinek drewna. Szybko ulegają zatkaniu przez szczątki nasiąknięte olejem, co prowadzi do wzrostu temperatury, słabej wydajności silnika i obniżonej wydajności cięcia.

Pierwszą zasadą jest utrzymywanie piły łańcuchowej w czystości. Nie kończ pracy na tym, że po cięciu spakujesz piłę łańcuchową. Wytrzyj ją starą szmatką, upewniając się, że usuwasz wszelkie nagromadzone odpady wokół silnika, wlotu powietrza, zbiornika paliwa oraz łańcucha i prowadnicy (wystające przednie przedłużenie, wokół którego porusza się łańcuch), szczególnie pod osłoną prowadnicy.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *