Leasing pracowników z Ukrainy i ze Wschodu – czy warto?

flambir1

Braki kadrowe stają się coraz poważniejszym problemem. Styka się z nim rosnąca liczba pracodawców w Polsce. Niestety, znalezienie chętnych do pracy nie jest już takie proste, a nawet mówi się o powstaniu zjawiska określanego jako „rynek pracownika”. Na szczęście są różne sposoby na tego typu trudność, a jednym z takich jest leasing pracowników, np. z Ukrainy i ze Wschodu. Czy to faktycznie opłacalne rozwiązanie? Dowiedz się więcej!

Leasing pracowników za pośrednictwem agencji pracy

Nie masz czasu na poszukiwanie nowego, kompetentnego pracownika? Za Tobą już kilka nieudanych rekrutacji i zwyczajnie masz dość wyrzucania pieniędzy? Rozumiemy, że samodzielne znalezienie nowej osoby do zespołu, zwłaszcza jeśli ma ona pochodzić spoza kraju, jest trudnym zadaniem. Dlatego warto to sobie ułatwić i znaleźć agencję pracy oferującą leasing pracowników z Ukrainy i ze Wschodu. Doświadczona agencja pracy posiada narzędzia i doświadczenie, dlatego wie, jak znaleźć odpowiedniego pracownika z Ukrainy. Firma Flambir, niebędąca agencją pracy tymczasowej wyszukuje pracowników na różnego rodzaju stanowiska na terenie całej Polski, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą zyskać wykwalifikowanych pracowników, którzy wzbogacą ich kadry.

Kiedy leasing pracowników jest najlepszym rozwiązaniem?

Leasing pracowników z Ukrainy i ze Wschodu to ciekawe rozwiązanie dla firm, które nieskutecznie poszukują kandydatów na wymagające stanowiska lub chcą znaleźć nowych pracowników w branżach sezonowych. Decydując się na leasing pracowniczy przez agencję pracy, z pewnością to się uda i dodatkowo przedsiębiorca nie musi się martwić o kwestie formalne i prawne, ponieważ wszystkim zajmie się agencja pracy. Jest to opcja, którą powinieneś rozważyć szczególnie gdy:

  • masz w planach masową rekrutację,
  • zależy Ci na sprawnym i szybkim przeprowadzeniu rekrutacji,
  • chcesz znaleźć osoby o wysokich kwalifikacjach.

Czy samodzielne poszukiwanie pracownika z Ukrainy i ze Wschodu ma sens?

Oczywiście każdy przedsiębiorca może samodzielnie znaleźć pracowników z Ukrainy i ze Wschodu do swojej firmy, ale pojawia się pytanie – czy jest to opłacalne? W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas ma dostęp do Internetu, a to właśnie tam można wyszukać odpowiednich pracowników i mieć znacznie większą kontrolę nad procesem rekrutacji. Niestety to rozwiązanie ma również pewne wady – ta opcja wiąże się z dużo większymi kosztami i ryzykiem nieudanej rekrutacji. Zatem jeśli zastanawiasz się, gdzie szukać pracowników z Ukrainy i jednocześnie zależy Ci na tym, aby ten proces nie zajął zbyt dużo czasu, rozważ skorzystanie z usług agencji pracy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *