Sklep z chemią gospodarczą – stacjonarnie czy online?

washing-machine-2668472_960_720

Zastanawiasz się nad założeniem własnego sklepu z chemią gospodarczą? Jaki sklep będzie lepszy – stacjonarny czy online? Który zapewni więcej klientów i lepsze dochody? Podpowiadamy!

Chyba zgodzi się ze mną, że dobrej jakości chemia w naszym kraju cieszy się dużą popularnością. Polacy, w szczególności kobiety uwielbiają w swoich codziennych obowiązkach korzystać z jakościowych produktów, bo tylko te pozwalają im utrzymać czystość i porządek w swoich domach. W związku z tym, że jest tak duży popyt na wysokiej jakości chemię gospodarczą, to świetny pomysł na rozkręcenie własnego biznesu. Wystarczy znaleźć odpowiedniego dostawcę, który zapewni nam najwyższej jakości produktu i można rozkręcać działalność. No właśnie i tutaj pojawia się pierwszy problem. Jaką działalność? Online czy stacjonarnie?

Plusy i minusy sklepu stacjonarnego

Sklep stacjonarny to rozwiązanie preferowane przez miłośników tradycyjnych rozwiązań, w szczególności przez osoby starsze. Sklep stacjonarny pozwala klientom obejrzeć cały asortyment sklepu, zapoznać się z jego specyfikacją, a w razie wątpliwości zawsze do swojej dyspozycji mają wykwalifikowanego sprzedawcę, który udzieli im potrzebnych informacji. Aby jednak taki sklep mógł na siebie zarabiać, trzeba sprawdzić rynek pod względem konkurencji, dbać o jego promocję, inwestować w jakościowy towar oraz zatrudnić wykwalifikowanego pracownika, który pomoże w prowadzeniu sklepu. Istotną rolę w sukcesie sklepu odegra również sama lokalizacja, sklep w łatwo dostępnym i widocznym miejscu, zawsze przyciąga więcej klientów, aczkolwiek dobra lokalizacja generuje większe koszty utrzymania sklepu.

Jak to wygląda w przypadku hurtowni chemii gospodarczej online?

Podobnie jak stacjonarna hurtownia chemii gospodarczej, tak samo i sklep internetowy ma swoje mocne i słabe strony. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia fakt, że działalność możesz prowadzić z domu. Nie musisz tracić czasu na dojazdy do sklepu, oszczędzasz na czynszu za lokal, na wynagrodzeniu pracowników oraz wszelkich opłatach związanych z utrzymaniem sklepu stacjonarnego. Masz też szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców, działać nie tylko na terenie całej Polski, ale również wejść na rynek zagraniczny. Minusem jest oczywiście fakt, że gdzieś te swoje produkty musisz trzymać, więc albo zagracisz sobie mieszkanie, albo wynajmiesz magazyn, więc to również generuje koszty. Poza tym musisz liczyć z ogromną konkurencją, w sieci działa wiele podobnych sklepów, więc musisz czymś się spośród nich wyróżnić.

Co wybrać?

Zadaj sobie może inne pytanie, czy faktycznie musisz wybierać? Możesz przecież prowadzić swoją działalność dwukierunkowo – online i stacjonarnie. Jeśli zbadałaś rynek lokalny i wiesz, że masz szansę utrzymać się na nim ze swoim sklepem z chemią gospodarczą, to jak najbardziej możesz otworzyć sklep stacjonarny. W ten sposób będziesz miała zapewniony zbyt na rynku lokalnym. Sklep internetowy pozwoli Ci dotrzeć w inne regiony Polski, a tym samym zwiększyć zyski, które już uzyskałaś z rynku lokalnego.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *