Zdrowie, praca i sposób na większą wydajność: jak oczyścić organizm?

oto praca kenKażdego dnia jesteśmy otoczeni przez toksyczne chemikalia – około 80 000, według danych. Od pestycydów po żywność, którą jemy, aż po najnowsze gadżety techniczne i najgorętsze nowe produkty kosmetyczne – chemikalia są wszędzie.

Niestety, te substancje chemiczne, takie jak:

  • bisfenol A (BPA)
  • formaldehyd
  • ftalany
  • toksyczne środki zmniejszające palność

są łatwo wchłaniane przez nasz organizm i powiązane z otyłością, niepłodnością, astmą, chorobami serca, a nawet rakiem. Toksyczne chemikalia są szczególnie kłopotliwe dla dzieci, ponieważ ich ciała są znacznie mniejsze i wciąż się rozwijają.

W rzeczywistości, ostatnie badania wykazały, że ekspozycja na substancje chemiczne, takie jak opóźniacze palenia, znalezione w meblach i elementach odpornych na plamy może powodować raka piersi. Co więcej, wiele z tych chemikaliów nigdy nie było testowanych pod kątem ich bezpieczeństwa u ludzi, a eksperci zgadzają się, że potrzebne są silne przepisy.

Nie da się całkowicie uniknąć chemikaliów, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć narażenie i poziom toksyczności w organizmie. Sporo na ten temat możesz dowiedzieć się tutaj https://sklep.kenayag.com.pl/7-oczyszczanie-organizmu , zapraszamy też do kontynuowania organizmu.

1. Jedz ekologicznie

enterosgelMożesz znacznie ograniczyć toksyczne substancje chemiczne, które jesz, jeśli dbasz o swoje wybory żywieniowe. Zatem, jeśli chcesz być zdrowszy i bardziej wydajny – wybierz organiczne owoce, warzywa, produkty mleczne i mięso, aby zmniejszyć narażenie na nieprzyjemne pestycydy i hormony. Żywność ekologiczna jest uprawiana lub produkowana bez pomocy pestycydów lub antybiotyków.

2. Czytaj etykiety

Największe źródło substancji chemicznych znajduje się w produktach do pielęgnacji ciała i kosmetykach, w szczególności dlatego, że jest ich tak dużo i są zaprojektowane tak, aby łatwo i szybko wchłaniać się przez skórę. Poszukaj produktów wolnych od ftalanów i parabenów. Należy również unikać produktów zawierających palmitynian retinylu, postać witaminy A, która rozkłada się na słońcu i jest związana z guzami i zmianami skórnymi.

3. Idź na siłownię

Toksyczne chemikalia są przechowywane w organizmie, a jednym z najbardziej skutecznych sposobów rozkładania komórek tłuszczowych i wypłukiwania chemikaliów są właśnie regularne ćwiczenia.

4. Zapomnij o “detoksykacji”

Istnieje mnóstwo planów detoksykacji, ale w rzeczywistości nie są one tak skuteczne w eliminowaniu toksyn. Czasem to pocenie się jest skuteczniejsze niż oddawanie moczu przy eliminacji BPA – syntetycznego związku występującego w plastiku, który jest powiązany z szeregiem problemów zdrowotnych.

Czas więc poćwiczyć na siłowni lub posiedzieć w saunie.

5. Usuń z diety tłuszcz nasycony

Wiele toksycznych substancji chemicznych przyciąga tłuszcz – gdy te chemikalia są w naszym ciele, wchodzą do naszych komórek tłuszczowych. Nie musisz być wegetarianinem, ale staraj się unikać tłuszczów nasyconych występujących w niektórych mięsach i innych smażonych potrawach.

Takie małe zmiany niosą naprawdę dużo dobrego!

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *