Samochód po wypadku – co musisz wiedzieć o holowaniu?

ski-rope-539600_1280Jeśli miałeś poważny wypadek ze swoim samochodem i wyszedłeś z tego bez szwanku, możesz uważać się za szczęściarza. Być może Twój samochód nie ma tyle szczęścia i jest całkowicie uszkodzony po zderzeniu z innym pojazdem. Oto kilka czynników, o których powinieneś wiedzieć, kiedy przyjedzie serwis holowniczy, aby odebrać samochód po wypadku.

Twój samochód musi być holowany, jeśli utrudnia normalny ruch drogowy

Jeśli Twój samochód znajduje się w miejscu, w którym może powodować korki lub utrudniać normalny ruch na drodze, policja może zarządzić odholowanie samochodu. Może być konieczne podpisanie dokumentu zezwalającego na tanie holowanie Warszawa, który jest formularzem przekazanym służbie holowniczej. Ten formularz potwierdza wzajemnie uzgodnione szczegóły między Tobą a kierowcą lawety. Nigdy nie należy pozostawiać samochodu w miejscu, w którym może zagrażać innym kierowcom. Pamiętaj, że jesteś zobowiązany do poniesienia kosztów holowania, jeśli nie możesz odjechać samochodem z miejsca wypadku.

Zdecyduj się na wybrane miejsce holowania

Możesz odholować samochód do wybranego miejsca, o ile znajduje się on w promieniu 125 km od wypadku. Kierowca lawety ma obowiązek podjechać tam Twoim samochodem, ale musisz wyrazić zgodę na uiszczenie opłaty w momencie holowania. Jeśli nie możesz dokonać płatności, kierowca lawety zastrzega sobie prawo do odmowy holowania do wybranego miejsca docelowego. Możesz dokonać płatności kartami lub gotówką do usługi holowniczej. Najlepiej byłoby, gdyby Twój samochód został odholowany do domu, ponieważ będziesz mieć tę zaletę, że sprawdzisz informacje o ubezpieczeniu. Pozwala to również uniknąć kosztów przechowywania, którymi zostaniesz obciążony, jeśli samochód będzie przechowywany w miejscu obsługi holowania. Jeśli masz konkretnego warsztatu samochodowego, możesz skorzystać z usługi holowania, która zabierze Twój samochód bezpośrednio do warsztatu samochodowego.

Firma zapewniająca usługę holowania jest zobowiązana do zapewnienia bezpiecznego przechowywania


Jeśli zdecydujesz się przechować samochód w lokalu holowniczym, ponieważ Twój dom znajduje się zbyt daleko od miejsca wypadku, jest on zobowiązany do bezpiecznego przechowywania go. Powinieneś jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem i warsztatami, aby zapobiec kumulacji tych kosztów przechowywania. W niektórych przypadkach Twój ubezpieczyciel może zająć się kosztami przechowywania. Upewnij się, że Twój serwis holowniczy wie, że Twój samochód nie może zostać naprawiony bez odpowiedniej autoryzacji – od firmy ubezpieczeniowej lub od Ciebie. Kierowca lawety nie może zabiegać o naprawę na miejscu wypadku.

Upewnij się, że jesteś świadomy tych czynników, aby być lepiej przygotowanym, gdy serwis holowniczy dotrze na miejsce wypadku. Być może w pierwszej chwili może Ci się wydawać, że są to kwestie nie mające większego znaczenia, ale jest wręcz przeciwnie – o czym przekonasz się w krótkim czasie od tego, gdy wypadek i holowanie będziesz mieć już za sobą. Wszystko to ma znaczenie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *