Etykiety termiczne i termotransferowe – czym się różnią?

bar-code-scanner-155766_1280Jako ceniony partner handlowy, jeśli chcesz w jakikolwiek sposób wykorzystać kody kreskowe w swojej firmie, musisz mieć absolutną pewność, że określasz właściwy typ etykiety z termicznym kodem kreskowym. Dwa główne typy etykiet termicznych stosowanych w druku kodów kreskowych – etykiety termiczne bezpośrednie i etykiety termotransferowe – różnią się składem, sposobem drukowania na nich kodów kreskowych i innych informacji oraz ich przydatnością do określonych zastosowań.

Wybór etykiet termicznych – dlaczego to ma znaczenie?

Wybór właściwego typu etykiety i współpraca z uznanymi ekspertami w dziedzinie etykietowania termicznego w zakresie wymagań dotyczących etykietowania kodów kreskowych pomoże zapewnić, że zakupione etykiety z kodami kreskowymi przyczynią się do rozwoju Twojej firmy. I odwrotnie, jeśli wybierzesz niewłaściwy rodzaj etykiety i/lub zamówisz ją u marginalnego dostawcy etykiet, podejmujesz niepotrzebne ryzyko i nie otrzymujesz ceny, jakości i usług, na które zasługujesz.

Jaki rodzaj etykiety – bezpośrednia termiczna czy termotransferowa – najlepiej pasuje do Twojego konkretnego zastosowania kodu kreskowego?

Aby to ustalić, przyjrzyjmy się najpierw tajnikom każdego typu etykiety. Jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednie etykiety termiczne są konstruowane w procesie bezpośredniego drukowania termicznego, w którym termiczna głowica drukująca nagrzewa określone obszary powlekanego papieru termicznego lub podłoża – zobacz tutaj: https://neopak.pl/etykiety-termiczne-100x50mm-1000szt-id-1572. Papier jest przesuwany po termicznej głowicy drukującej i czernieje w obszarze odbierającym ciepło, co z kolei zapewnia zaprojektowany obraz. Do bezpośrednich etykiet termicznych używa się wyłącznie materiałów wrażliwych na ciepło, poddanych obróbce chemicznej, a nie tuszu, tonera i/lub taśmy.

Podobnie jak bezpośredni druk termiczny, druk termotransferowy wykorzystuje ciepło jako aktywator do przeniesienia obrazu na etykietę. Ciepło jest generowane przez głowicę drukującą, która nagrzewa się, gdy etykieta jest nad nią przesuwana, powodując przeniesienie pigmentu węglowego z taśmy na etykietę (w istocie „drukowanie” słów lub obrazu na etykiecie). Jednak podczas gdy bezpośredni druk termiczny wymaga, aby elementy głowicy były w bezpośrednim kontakcie z materiałem etykiety podczas przeciągania go przez głowicę, druk termotransferowy wykorzystuje taśmę termiczną, która służy jako „bufor” między elementami głowicy a materiałem etykiety. Odpowiednio, na etykiecie termotransferowej, materiał jest nakładany na papier lub inne podłoże poprzez topienie powłoki wstęgi, tak że pozostaje ona przyklejona do materiału, na który nanosi się nadruk. Etykiety termotransferowe mogą być również laminowane w celu zwiększenia trwałości.

Ostatnia uwaga: oceniając dostawców etykiet z kodami kreskowymi pamiętaj, że zasługujesz na pewność, że uzyskasz najniższą możliwą cenę na etykietach z kodami kreskowymi, najwyższą możliwą jakość oraz usługi o wartości dodanej i wiedzę specjalistyczną, które mogą pomóc zoptymalizować strategie audytu i dystrybucji jeśli chodzi o wszelkie potrzeby w zakresie etykietowania kodów kreskowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *