Rodziny zapachów – poznaj je i znajdź perfumy idealne!

still-life-1460067_960_720Kupowanie kolejnego zapachu może być trudną sprawą; w końcu przy tak wielu perfumach do wyboru, jak zdecydować się na jeden? Nasz przewodnik po rodzajach zapachów pomoże Ci zdecydować, na jakie tanie perfumy zdecydować się w następnej kolejności!

Rodziny zapachów

Pierwszym krokiem do znalezienia swojego ulubionego zapachu jest zrozumienie różnych rodzin zapachów, na których bazują wszystkie perfumy.

Świeże

Świeże zapachy zwykle zawierają cytrusy, wodę i zielone nuty. Oznacza to, że mają odświeżający, rześki i wibrujący zapach. Zapachy na bazie cytrusów są zwykle tworzone z cytryną, mandarynką i bergamotką, podczas gdy zapachy wodne są tworzone z nut wodnych, takich jak na przykład zapach morski. Świeże, zielone zapachy często przypominają ziołowe i liściaste zapachy, zapewniając ostry, podnoszący na duchu zapach. Czasami określa się je jako aromatyczne zapachy fougère, stworzone z nutami lawendy, rozmarynu lub bazylii.

Kwiatowe

Zapachy kwiatowe należą do najpopularniejszych i jednych z najszerszych. Każdy zapach, który ma słodki i kwiatowy zapach, będzie należał do tej rodziny, zawierającej takie nuty, jak róże, jaśmin, lilie i piwonie. Zapachy kwiatowe mogą być od lekkich i delikatnych po bardziej złożone i intensywne.

Orientalne

Orientalne zapachy są ciepłe, słodkie, a nawet lekko pikantne. Bardziej luksusowa rodzina zapachów, orientalne zapachy różnią się od kwiatowo-orientalnych, delikatnych orientalnych i drzewno-orientalnych.

Perfumy i wody po goleniu z tej rodziny są bogate i zmysłowe, często zawierają ciekawe nuty kardamonu, cynamonu, wanilii obok jaśminu, orchidei i kwiatu pomarańczy.

Drzewiaste

Zapachy drzewne to kolejna ciepła rodzina, z tajemniczym i urzekającym zapachem, który jest często preferowany zwłaszcza wśród wód po goleniu. Dzięki zapachom drzewnym, takim jak cedr, drzewo sandałowe, wetyweria i bursztyn, jest to doskonały wybór do noszenia na wieczór.

Zapachy drzewne są podzielone na lasy z ziemistym, słodkim klimatem i suche drewno, które często ma w sobie dymny, skórzasty zapach.

Zrozumienie nut zapachowych

Często do opisu zapachu używane są nuty:

  • głowy,
  • środkowe,
  • bazowe.

Nuty głowy zapachu, znane również jako nuty głowy lub nuty otwierające, są tym, co czujesz bezpośrednio po rozpyleniu perfum lub po goleniu – szybko odparowują, ale tworzą pierwsze wrażenie zapachu.

Nuty środkowe lub serca pojawiają się, gdy górne nuty znikną. Uważa się, że te nuty stanowią główną część zapachu, trwają dłużej niż nuty głowy i są zwykle dobrze wyczuwalne.

Nuty bazowe to to, co zostaje na końcu; to właśnie ten zapach pamiętasz najbardziej. Nuty bazy są najdłużej utrzymujące się, mieszając się z nutami serca.

Bez wątpienia słyszałeś już terminy „woda perfumowana” i „woda toaletowa”, ale co one właściwie oznaczają? Te różne rodzaje zapachów wskazują na siłę i prawdopodobny okres trwałości po ich rozpyleniu. Zapachy powstają poprzez zmieszanie olejku perfumeryjnego z alkoholem; im więcej olejku zapachowego, tym silniejszy zapach i tym dłużej będzie trwał – po tym właśnie poznasz prawdziwe perfumy.

Polecamy:
- Woda dla firmy

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *