Prowadzisz salon kosmetyczny? Depilacja laserem – w jakiej cenie zaoferować ją swoim Klientom?

aks-cosmetic-salon-and-spa-malad-west-mumbai-g1q17

Usuwanie włosów jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów estetycznych, ponieważ praktycznie każda osoba ma jakieś niepożądane owłosienie, które chce na stałe usunąć. Procedura wzrosła do popularności w połowie lat 90-tych, gdy technologia stałą się publicznie dostępna i od tamtej pory depilacja laserowa stała się procedurą pożądaną w dziedzinach estetycznych i dermatologicznych.

Większość uzdrowisk i praktyk estetycznych oferuje swoim klientom takie rozwiązanie do usuwania włosów, a nawet najmniejsze miasta zazwyczaj mają co najmniej jeden lub dwa salony oferujące takie zabiegi, jak depilacja oraz mezoterapia igłowa (zobacz na czym polega taki zabieg na stronie www.akademiazdrowejskory.pl). Nie jest to żadna przesada – branża laserowego usuwania włosów jest konkurencyjna. Jednak nadal jest to bardzo korzystna procedura dla rozwinięcie swojego biznesu, ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie na tę usługę, a pacjenci są skłonni słono zapłacić za gładką skórę. Zabiegi usuwania włosów są już z nami na tyle długo, że istnieje duża świadomość opinii publicznej o tej procedurze i jej skuteczności.

Każdy oczekuje, że to kliniki oferują usługi usuwania włosów, ale zaskakujące jest to, że praktyki dotyczące usuwania tatuażu laserowego często otrzymują znaczną część swoich dochodów – z usługi jaką jest depilacja. Największe centrum diagnostyki usuwania tatuażu w kraju ma około 20% swoich dochodów z usuwania włosów, mimo że marka mocno skupiona jest właśnie wokół usuwania tatuażu laserem. Poprzez wprowadzenie tej usługi do swojej propozycji mogą oferować klientom lojalnym cenne usługi i zwiększać dochody z tym działem praktyki. Odpowiada to na zapotrzebowanie klientów – bowiem system zaawansowanych zabiegów usuwania włosów jest dziś bardzo pożądany.

Wprowadzając nowe możliwości usuwania włosów do swojej praktyki, możesz być pewien, że należy ustalić pewne konkretne standardy wyceny. Niestety, lokalna analiza konkurencji może być mniej owocna, ponieważ wielu dostawców usuwania włosów nie publikuje publicznie swoich cen, a więc możesz mieć problem z określeniem ile powinna kosztować depilacja laserowa przeciwskazana.

Zmienne wpływające na ceny

Z licznych badań wynika, że zabiegi usuwania włosów mogą różnić się w cenie za sesję – od 20 – 30 zł za górną wargę do nawet tysiąca za pełne nogi. Ten szeroki zakres jest spowodowany różnymi czynnikami. Jako przyszły oferent takiej usługi musisz ocenić lokalny rynek i zobaczyć, jak dopasować się do konkurencyjnego krajobrazu.

Praktyki cenowe dotyczące usuwania włosów powinny odzwierciedlać:

• Lokalną konkurencję
• Rodzaj praktyki
• Branding

Normy rynku lokalnego odgrywają ogromną rolę przy ustalaniu cen oferowania takiej depilacji. Najtańsze ceny pochodzą wynikają z bardzo konkurencyjnych rynków, a najdroższe ceny pochodzą z regionów o niskim poziomie konkurencji.

Generalnie większe rynki – i te o największym nacisku na estetykę – mają tendencję do większej konkurencji. Na przykład Kraków jest znacznie bardziej konkurencyjny w przypadku usuwania włosów laserem niż Bielsko-Biała. To znaczy, jest tam znacznie więcej chętnych płacących za zabiegi usuwania włosów, więc salony mogą zarobić więcej w oparciu o wielkość grupy docelowej niż na wysokich marżach.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *