Jak zwiększyć sprzedać swojego sklepu internetowego – poznaj kilka sprawdzonych metod

E-commerce. Shopping cart with cardboard boxes on laptop. 3d

W dzisiejszych czasach sklep internetowy jest nie tylko tańszą alternatywą handlu, ale również i wygodniejszą. Często jest tak, że wcale nie musimy fizycznie posiadać towaru przeznaczonego na sprzedaż (choć oczywiście jest to jak najbardziej pożądane). Możemy po prostu podpisać umowę z daną hurtownią i sprzedawać jej towar.

Przedmioty będą sobie leżały na magazynie wyżej wspomnianej hurtowni, a jeśli ktoś będzie chciał je kupić, dokonuje tego na naszej stronie internetowej (w naszym sklepie internetowym), a sam rzeczywisty towar jest wysyłany z magazynu, w którym się realnie znajduje. Oczywiście, jest to jakaś forma pośrednictwa, jednak potencjalny klient o tym nie wie, a my istniejemy jako pełnoprawny (z bogatym asortymentem) sklep internetowy.

Jest to opcja dla tych, którzy chcą prowadzić taki sklep, a nie mają ani miejsca, ani tym bardziej pieniędzy na towar. Taką sprzedaż można prowadzić mieszkając w jakimkolwiek mieście, czy nawet na wsi. Czy będzie to wielka aglomeracja (np. Gdynia, Warszawa, czy Kraków), lub też mniejsza jak np. Rumia, czy Reda – jak na razie internet dociera wszędzie. Właściwie jego globalizacja już się dokonała. Istnieje wszędzie tam, gdzie nie ma zakazów jego posiadania.

Zwiększenie sprzedaży asortymentu sklepu internetowego

Jak w każdym sklepie (także stacjonarnym), podstawą handlu jest reklama. Po prostu klienci muszą wiedzieć że istniejemy. Inaczej do nas nie przyjdą (czy to fizycznie, czy elektronicznie). Jeśli chodzi o elektroniczny kontakt klienta ze sprzedawcą, odbywa się on na poziomie internetu. I tutaj pozycjonowanie stron staje się priorytetem w rozpoczęciu jakiejkolwiek sprzedaży internetowej. Takie pozycjonowanie stron internetowych może odbywać się na poziomie innej firmy. Możemy po prostu zlecić wypozycjonowanie naszego sklepu internetowego, aby skorzystać z wysokiej pozycji w rankingu stron internetowych.

Trzeba pamiętać, że klienci najczęściej otwierają jedynie pierwszą stronę wyszukiwarki. Nikomu raczej nie chce się przebijać przez inne wyniki (a może ich być naprawdę dużo). Tak więc pozycjonowanie stron www powinno raczej przebiegać na zasadzie zlecenia tej pracy zewnętrznej firmie. W końcu oni znają się na tym najlepiej. Wprawdzie nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy sami się tym zajęli, jeśli tylko mamy na to czas. Ale nie jest to łatwa praca i szczerze mówiąc – jeśli się na tym nie znamy – możemy narobić więcej szkód, niż na tym zyskać. To tak, jakbyśmy chcieli na siłę naprawić własny samochód, zupełnie się na tym nie znając. Wiadomo, jak to może się skończyć.

Jakieś inne opcje reklamy sklepu internetowego?

Jest wiele opcji takiej reklamy. Możemy np. skorzystać z portali społecznościowych, zakładając konto naszego sklepu i często wrzucając zdjęcia oferowanych do sprzedaży przedmiotów. Możemy także (oczywiście zgodnie z prawem) wysyłać zapytania mailowe do losowych klientów, przy okazji dostarczając adres strony sklepu itp. Generalnie chodzi o to, aby wszyscy się o nas dowiedzieli, oraz aby nasza praca dała pozytywne opinie o naszym sklepie. Wtedy reklama będzie pełna.

Artykuł opracowano wspólnie z portalem Midas Media – pozycjonowanie stron Rumia, Reda, Gdynia

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *