Praca groomera – na czym polega?

Where-To-Begin-Your-Career-As-A-Pet-Groomer-2

Wiele osób decyduje się na zakup rasowego psa czy kota – takiemu zwierzakowi trzeba poświęcić sporo czasu, jeśli chodzi o pielęgnację. Tu pojawia się zadanie dla stosunkowo nowego zawodu w Polsce – groomera. W tej profesji konkurencja jest jeszcze dosyć niewielka, a zapotrzebowanie na profesjonalistów rośnie z każdym rokiem.

Groomer w Polsce jest zawodem dopiero rozwijającym się, a nawet nie do końca uregulowanym. Nie ma bowiem żadnych studiów groomerskich, a zawód ten można wykonywać nawet po niedługich kursach czy szkoleniach. Groom z angielskiego oznacza dokładnie pielęgnować. Groomer zajmuje się więc pielęgnacją pupili, przede wszystkim psów i kotów. Dba o ich wygląd zewnętrzny, co bardzo często przekłada się także na ich kondycję psychiczną czy samopoczucie.

puppy-1903313__340Do zadań groomera należy między innymi dbanie o sierść czworonoga, co jest szczególnie ważne w przypadku wymagających psów rasowych. Profesjonalista kąpie zwierzaka, przycina sierść czy futro, trymuje, obcina pazurki, czyści uszy. W niektórych salonach groomerskich dostępne jest nawet farbowanie sierści czy pryskanie psimi perfumami. Te ostatnie zabiegi są jednak zdecydowaną przesadą – w rzeczywistości każdemu zwierzakowi wystarczy porządna kąpiel i przycięcie oraz uczesanie sierści. Jedynie w przypadku zwierząt wystawowych zakres usług jest nieco większy i obejmuje również masaże relaksacyjne czy przygotowanie odpowiedniej fryzury na wystawę.

Gdzie znaleźć profesjonalnego groomera, który zna się na swojej pracy i ma duże doświadczenie? Wbrew pozorom nie każda osoba, która reklamuje się jako groomer, w rzeczywistości świadczy usługi na wysokim poziomie. Na www.karusek.com.pl znajdziesz profesjonalne usługi groomerskie świadczone przez wykwalifikowaną, znającą się na swojej pracy kadrę. Groomer powinien mieć bowiem nie tylko umiejętności, ale również odpowiednie predyspozycje, cechy charakteru i podejście do zwierząt. Trudno bowiem wyobrazić sobie osobę, która pracuje ze zwierzętami, a w rzeczywistości ich nie lubi lub źle się czuje w ich towarzystwie.

pobrane (3)Profesjonalny gromer powinien być również osobą zrównoważoną i cierpliwą. Nie wszystkie zwierzęta korzystające z usług psiego fryzjera są bowiem spokojne, opanowane i dobrze ułożone. Zdarzają się również zwierzaki bardzo agresywne lub mocno zaniedbane, którym trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu, by przywrócić ich wygląd do względnego porządku. Osoba impulsywna lub taka, która szybko się denerwuje, raczej nie poradzi sobie w pracy z wymagającymi czworonogami.

Z usług groomera można skorzystać na wiele sposobów. Na www.karusek.com.pl można znaleźć ofertę stacjonarnego salonu piękności dla zwierząt, który kompleksowo zajmie się pupilem. Groomerzy często również współpracują z gabinetami weterynaryjnymi lub oferują swoje usługi bezpośrednio w domu klienta. Ta ostatnia opcja to dobre rozwiązanie w przypadku bardzo nerwowych czy niecierpliwych zwierzaków, dla których jazda do weterynarza czy salonu groomerskiego może być dosyć męcząca.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *