Czy warto wykupić ubezpieczenie od utraty pracy?

iStock-business-meeting-executive-papers-documents-pointing-515964910

Zazwyczaj posiadając pracę, nie przejmujemy się ewentualnym brakiem pieniędzy w budżecie domowym. Jeśli mamy pracę, nie myślimy o tym, że może jej nagle zabraknąć, a my zostaniemy bez środków do życia. Oczywiście, każdy pracownik powinien być ubezpieczony w pracy, jednak jeśli firma upada, lub dany pracownik zostaje zwolniony, jego ubezpieczenie wygasa, a przy upadku firmy, może nie otrzymać pełnej gratyfikacji.

Jeśli firma plajtuje, czy to z powodu stanu jej finansów, spowodowanego nierzetelnymi kontrahentami, czy też własnej niegospodarności (długi itp.), najczęściej to, co po niej zostaje, otrzymują wierzyciele. W dalszej kolejności – właściciel. Zazwyczaj pracownicy są na ostatnim miejscu. Dlatego, jeśli już mamy pracę i nas po prostu stać, ubezpieczmy się od jej utraty. Być może będzie to najlepsze posunięcie (swoista inwestycja), jakie podczas tej pracy uczynimy.

Ubezpieczenie od utraty pracy

Każdy człowiek – jeśli dostanie już pracę i to dobrą pracę – zazwyczaj cieszy się z tego stanu rzeczy oraz zaczyna planowanie – co też sobie kupi za pierwszą wypłatę. Z czasem pieniędzy przybywa, a my nie martwimy się już ich brakiem i wydajemy. Niektórzy – i to wcale nie mała ilość ludzi – zaczynają nawet brać pożyczki, co dodatkowo zobowiązuje ich na przyszłość. W takim wypadku, same ubezpieczenia oc, mogą nie wystarczyć, gdyby doszło do utraty pracy. Bez odpowiedniego ubezpieczenia można stracić majątek życia, jeśli równocześnie stracimy pracę. Ciąg zdarzeń następujących po utracie pracy, każdy może sobie wyobrazić.

Tracimy nie tylko pieniądze, nasze prywatne rzeczy zakupione podczas trwania stosunku pracy, ale także – co najważniejsze – często nasze zdrowie, a nawet rodziny. W takich wypadkach może dochodzić do rozpadu rodzin i wzajemnego oskarżania. A wystarczyło wykupić ubezpieczenie od utraty pracy w czasie, kiedy ta praca była w naszych „rękach”. Jedna prosta decyzja zapewnia ciągłość normalnego życia, spokoju psychicznego oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu naszej egzystencji.

Odpowiedni ubezpieczyciel jest gwarancją rzetelności usług

To bardzo ważne, jakiego ubezpieczyciela wybierzemy. Nie należy kierować się niewielkimi cenami za ubezpieczenie. Czasem warto dołożyć odpowiednią kwotę aby w razie nieszczęśliwego zdarzenia, mieć pewność otrzymania odszkodowania z zawartego ubezpieczenia. Poza tym to właśnie od wielkości składki zależy końcowa kwota wypłaty. Jeśli płacimy mało – dostajemy mało. Jest to całkowicie naturalne. Poza tym, mając takie ubezpieczenie, możemy – jak to się mówi – spać spokojnie i nie martwić się na zapas.

Pomimo tego, że dzisiejszy rynek pracy jest nienasycony i często są poszukiwani różnego rodzaju fachowcy, to przecież taki stan rzeczy nie musi trwać wiecznie. Rynek pracy nie jest stały, poza tym sam pracodawca może nie być do końca uczciwy. Jego tzw. interes może stracić na wartości, przez co będzie on musiał zwalniać pracowników. Oczywiście, pracę można zmienić, można poszukać innej, ale czas na to potrzebny działa przecież na naszą niekorzyść. To dlatego ubezpieczenie jest konieczne i warto je mieć.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *