Praca elektryka na statku – na etat czy z doskoku?

switchgear-2069785_640Jesteś elektrykiem z wykształceniem i doświadczeniem? Z pewnością możesz przebierać w wielu ofertach zawodowych. Wbrew pozorom, nie musisz szukać wyłącznie etatu w firmach. Dobrym i bardzo dochodowym zatrudnieniem jest praca elektryka na statkach. Nowocześnie armatorzy nieustannie poszukują dobrych i sprawdzonych specjalistów, z którymi mogliby współpracować przez dłuższy czas.

Elektryk na statku ma wiele zadań do wykonania. Przede wszystkim, nieustannie musi dbać o utrzymanie sprawności i wydajności wszystkich maszyn i urządzeń. Co więcej, konieczne są regularne race serwisowe, konserwacyjne, próby ciśnieniowe oraz inne działania, dzięki którym maszyny będą działały niezawodnie. Praca bywa wyczerpująca, gdyż zwykle nie jest określona godzinowo, jednak takie zatrudnienie ma także sporo plusów, których nie znajdziemy w pracy na lądzie.

Forma zatrudnienia na statkach

Elektrycy oraz inni specjaliści, którzy pracują na statkach, najczęściej nie są zatrudnienie w ramach tradycyjnego etatu, gdyż przy takim trybie pracy byłoby to niemożliwe. Zwykle maja kontrakt lub inną umowę z pracodawcą, w którym znajdują się między innymi takie informacje, jak zakres obowiązków, stawki, a także wszystkie inne warunki zatrudnienia. Praca na kontrakcie jest o wiele bardziej wygodna, a jednocześnie o wiele łatwiej jest zerwać umowę, gdy specjalista chce zmienić firmę lub poszukać zatrudnienia na lądzie. Pracując na statkach trzeba też mieć świadomość, że jest to praca w ponadstandardowych wymiarach godzinowych. Elektrycy i inni fachowcy muszą być dostępni za każdym razem, gdy coś dzieje się z maszynami i potrzebna jest naprawa lub prace serwisowe. Z drugiej jednak strony, w takim systemie pracy jest też dużo wolnego. Od jednego do drugiego rejsu może upływać kilka lub kilkanaście tygodni, a zarobki wypracowane na morzu z pewnością wystarcza na spokojne życie na lądzie.

Jak znaleźć pracę na morzu?

Jeśli szukasz stabilnego zatrudnienia ma morzu, musisz pamiętać o tym, że pracodawcy szukają osób ze sporym doświadczenie, kwalifikacjami oraz wszystkimi możliwymi uprawnieniami. Warto więc najpierw zadbać o solidne podstawy, zrobić wszystkie uprawnienia, a także zdobyć doświadczenie w pracy na lądzie. Pracodawcy, którzy zatrudniają fachowców na statkach, raczej nie decydują się na świeżo upieczonych specjalistów bez żadnego doświadczenia zawodowego. Jeśli jednak już od pewnego czasu zdobywasz doświadczenie pracując w rożnych firmach, możesz pokusić się o szukanie pracy na morzu. Warto rozejrzeć się przede wszystkim po wyspecjalizowanych agencjach, które zajmują się szukaniem pracowników dla armatorów. Oczywiście, trzeba wybierać przede wszystkim takie agencje, które są znane, sprawdzone, działają profesjonalnie i cieszą się pozytywnymi opiniami wśród osób, które już korzystały z szukania pracy za ich pośrednictwem. Tylko wtedy można mieć pewność na naprawdę dobre i stabilne zatrudnienie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *