Szpecące blizny po trądziku – jak się ich pozbyć?

oto praca ewaJeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się blizn potrądzikowych, trafiłeś w odpowiednie miejsce, gdyż udało nam się porozmawiać z ekspertami jeśli chodzi o usuwanie blizn warszawa .

Zwykle, gdy wyskakuje Ci pryszcz, zejdzie po kilku dniach pozostawiając skórę zdrową, pozbawioną skaz. To tak, jakby w ogóle nigdy nie było pryszcza. Niestety, nie zawsze tak jest: większość z nas będzie mieć na swojej twarzy blizny po jednym lub kilku wypryskach, które się pojawiły nieszczęśliwie w jakimś przypadkowym zakątku naszej twarzy. A niektórzy ludzie na zawsze noszą na swojej twarzy następstwa trądziku torbielowego, jeszcze długo po tym, jak zakończą jego leczenie.

Ale spokojnie – nawet jeśli masz blizny po trądziku, powinieneś być optymistą: nie wszystkie blizny są naprawdę trwałe. Dzięki odpowiednim produktom i przepisom zatwierdzonym przez lekarza możesz zmniejszyć przebarwienia i widoczność tych blizn na twarzy. Czytaj dalej, a dowiesz się dużo więcej na ten temat.

Najlepiej zainteresować się profilaktyką: czyli nauczyć się, jak potraktować skórę po pryszczu, aby zapobiec powstawaniu blizny. Ale jeśli już minąłeś ten etap, pierwszą rzeczą do zrobienia, będzie odróżnienie blizn i tymczasowych przebarwień, z których ostatnia może wystąpić po szczególnie głębokim pryszczu. Blizny zmieniają strukturę skóry, a nie tylko kolor skóry. Blizny mogą być trwałe, podczas gdy ciemne plamy z trądziku znikają od 6 do 12 miesięcy.

Jak zapobiegać bliznom po trądziku?

Najlepiej oprzeć się wszelkiej pokusie, by wyciskać pryszcze, kiedy się pojawią. To może być trudne, ponieważ zakładamy, że wyskakiwanie oznacza wykorzenienie całej masy pod skórą i że przyspiesza to pozbycie się go. To złe myślenie. Kiedy się go wyciska – ropa w środku może przedostać się na powierzchnię skóry i podrażnić skórę. Prowadzi to do jeszcze większej liczby pryszczy w pobliżu. Dodatkowo ryzykujesz, że obecne tam bakterie będą wbijać się jeszcze głębiej w skórę, co może prowadzić do powstawania blizn i pogorszenia wyprysków.

Druga sugestia: stosuj krem ​​przeciwsłoneczny. Nie ma znaczenia, czy jest słonecznie, czy pochmurno. Jeśli planujesz spędzać czas na świeżym powietrzu, chroń swoją skórę przed słońcem. Promienie ultrafioletowe powoduje uszkodzenia skóry i mogą zwiększać widoczność trądziku i blizn potrądzikowych. Jeśli nie chcesz stosować gęstego kremu z filtrem przeciwsłonecznym, który będzie stosowany wszędzie w okresie letnim, wypróbuj codziennie nawilżający krem ​​SPF.

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych?

Przede wszystkim powinieneś również porozmawiać ze swoim dermatologiem na temat najlepszego planu dla konkretnego przypadku. Najlepiej skorzystaj z leczenia punktowego zaraz po pojawieniu się potencjalnej blizny. Jeśli jesteś podatny na bliznowacenie lub masz szczególnie złośliwego, jednorazowego pryszcza, zastosuj punktowy krem z dodatkiem kwasu salicylowego, aby zapobiec dalszym wypryskom lub uszkodzeniom skóry. „Czasami jednak kwas salicylowy może chwilowo pogorszyć stan zapalny trądziku – więc używaj go oszczędnie i przerwij, jeśli wystąpi jakiekolwiek dodatkowe zapalenie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *